Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovaglás közben állandóan...

Ha lovaglás közben állandóan "kifordul" a bokám, akkor az az én hibám vagy a kengyel nem áll jól?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lovagolok, nem is heti rendszerességgel, átlagban olyan 3 hetente megyek 2x, eddig kb. 10 alkalommal voltam.

Néha egész jól megy a tanügetés, könnyű ügetés, tökre élvezem, szinte teljesen felveszem a ló ritmusát (már amennyire 10 alkalom után fel tudom venni), néha viszont egyszerűen majd leesek a lóról, mert kifordul a bokám, nem tudom lenyomnia sarkam. És állandóan a jobb bokámnál van ez (az óra járásával ellentétes irányban megy a ló a futószáron).

Néha úgy érzem, hogy olyankor feljebb csúszik az a kengyel, szoktam is szólni, utána egy darabig mintha jobb is lenne, de néhány kör után megint kifordul a bokám, én meg már cikinek érzem, hogy 5 percenként szóljak.

Viszont olyan is volt, hogy egész órán nem fordult ki, meg olyan is, hogy már az első 5 percben, és szörnyű volt, mert ilyenkor nagyon fárasztó minden, meghal a jobb lábam az óra végére.

Tehát mint amikor kibicsaklik az ember bokája, úgy áll a kengyelben a lábam és egyszerűen nem tudom máshogy tartani, mert szörnyű kényelmetlen és fárasztó.


Most tényleg a kengyel csúszik el mindig vagy ennyire béna a jobb lábam? Esetleg az a baj, hogy egy sima edzőcipőben lovagolok, és nem tartja eléggé a lábam?


Ja, és olyan szinten elfárad ilyenkor a bokám, hogy amikor leszállok a lóról, volt már, hogy kifordult bokára érkeztem, mert tényleg olyan szinten nem éreztem az óra végére a bokámat.


2012. okt. 13. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
En arra gondolok hogy tul ritkan jarsz lovagolni. pl. meg egy tobb eve lovagolo emberkenek is ha ido kihagyasa van izaza lesz. Neked a helyes testtartast kene megtanulnod de ez ilyen ritka idokozonkent menesnel hosszu idot fog igenybe venni es izomlazad is gyakrabban lesz.
2012. okt. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem is néha kifordul, de én alapból nem tudom normálisan tartani, ugyanis egyszer csúnyán kibicsaklott a bokám és azóta nem tudom normálisan tartani
2012. okt. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mibe lovagolsz? Én vennék egy kemény csizmaszárat, mert az megtartja rendesen a bokád, vagy fáslizd be úgy hogy érezd, hogy tart. Mondjuk elég kevés alkalmon vagy még túl, ez lehet tapasztatlanság is. Próbáld ki az, hogy felállsz a kengyelben, és szépen párhuzamosan tartod a ló oldalával a lábad, majd visszaülsz. Ez jó gyakorlat lépésben és ügetésben is. Amikor érzed, hogy ki fordul, állj fel pár ütemre.
2012. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sima edzőcipőben lovagolok, ami boka alatt ér.


Az a baj, hogy ilyenkor egyáltalán nem tudok felállni, pedig egyébként "akármeddig" állok már úgy is, hogy a kezemmel nem támaszkodok, hanem magam előtt tartom.


Kéziztem 8 évig, de ott soha nem tapasztaltam, hogy túl laza lenne a bokaízületem.

2012. okt. 13. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Edző cipőben ne lovagolj. Baleset veszélyes. Pláne ha még kezdő vagy. Belecsúszik a lábad a lengyelbe akkor az garantáltan nem fog kicsúszni ha valami baj van. Nem beszélve, hogy bele is szorulhat. Ez nem a te hibád. Így találod meg az egyensúlyod. Ez később javulni fog, ahogy biztosabban ülsz. Az más ha mondjuk évek óta lovagolnál és akkor fordítanád ki a bokád. Nekem volt edzőm azt csinálta, hogy odakötötte a kengyelt a hevederhez és úgy kellet lovagolnom. 3 hónapig így lovagoltam aztán garantáltan nem fordítottam ki a bokám. :D De te még sokat javulhatsz. Ilyenkor még rengeteg hibád van és elárulom, hogy évek múlva is lesz. Szóval csak figyelj rá, és igyekezz befele tolni a lábfejed. Nekem is volt ilyen hibám de ez csak átmeneti. Az a lényeg, hogy figyelj rá. És hidd el mert tapasztalatból mondom, hogy egyszer csak észre se veszed de nem mozdul semerre se a bokád.
2012. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha keskeny a cipod es a nyelve le van szoritva akkor teljesen mindegy, lehet edzocipo is, nem szorul bele jobban a labad a kengyelbe, mint a csizma.


Ha jol ertem nem kibicsaklik a bokad, hanem csak elcsavarodik, kifordul, ezt semmilyen csizma vagy fasli nem fogja megakadalyozni, mert egyszeruen rosszul tartod. Nem tortent semmi a jobb labaddal amig sportoltal? Nem erzed, hogy feszesebb lennel azon az oldalon? Valoszinuleg valamilyen tartasbeli hibabol adodik hogy igy fordul a jobb bokad, kapaszkodsz labbal vagy ulessel mert az az oldalad bizonytalanabb, de ezt igy latatlanban nem lehet megmondani. Beszelj az edzoddel, hogy jobban figyeljen erre a problemadra, mert valamit nem ugy csinalsz az egyik oldalon, mint a masikon.

2012. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek gyengébb az egyik lába, ha sokat gyakorolsz, megfelelő edzővel, javulni fog. Tényleg csk annyi, hogy kezdő vagy. Mondjuk néha nem ártana, ha másik irányba is lennél futószárazva :)
2012. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ó, elég hülyén fogalmaztam, szóval a kifordul=kibacsaklik.

Olyan érzésem lenne, mintha a kengyel ilyen kb. 45 fokos szögben dőlne.

Amúgy nem történt semmi a lábammal, bár a bal lábam az erősebb, az tény.

Köszönöm a válaszokat, akkor remélem hamarosan berázódom. :)


A cipőm pedig keskeny, nyelve pedig gyakorlatilag nincs is, mert egyben van az egész belső bélése, így az a "nyelve" is. :)

2012. okt. 13. 11:59
 9/10 A kérdező kommentje:
mármint olyan érzésem van...kicsit fáradt vagyok, bocsi :)
2012. okt. 13. 11:59
 10/10 A kérdező kommentje:
És belerázódni akarok, nem berázódni. :D
2012. okt. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!