Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha van egy kissé idegbeteg,...

Ha van egy kissé idegbeteg, de nem rossz származású kancám, érdemes fedeztetnem?

Figyelt kérdés
Az idegbetegsége az a neveléséből adódik, mielőtt megvettem nagyon következetlenül nevelték, és ez még benne van, bár sok munkával lehet h elmúlik, az utóbbi egy évben rengeteget csökkent.
2012. okt. 15. 14:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
32%
Mielőtt befedezteted, érdemes lenne teljesen megszelidíteni, mert a csikó a génjeit 67-70% az anyukájától örököli, tehát lehet hogy a csikónál még felerősödne ez a hajlam. Remélem tudtam segíteni! ;)
2012. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
érdemes egy nyugodtabb mént választani hozzám
2012. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
-m
2012. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
pontosan miket szokott csinálni? :|
2012. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel nem örökölte a viselkedést hanem belé lett nevelve így gond nélkül lehet fedeztetni, nem kell attól félni hogy a csikó ideggyenge lesz.
2012. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az egyedi élet során szerzett tapasztalatokat nem lehet átörökíteni. Ha alapból egy kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű lóról van szó, csak felvett pár rossz szokást, a csikó azokat nem örökölheti. Ha a rossz szokások mellett azonban idegesebb, ingerültebb, hisztis a kancád, akkor érdemes olyan mént választani, ami egyébként nyugodt, jó idegrendszerű.
2012. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

mindenképpen egy nyugodt mént választanék, alapból is egy figyelmes, élénk kanca, csak 10 évig az előző gazdái mindent ráhagytak, és nehezen hiszi el, hogy nem neki van igaza XD

Én is arra gondoltam, h mivel (valószínűleg) nem a génjeiben van, csak tanulta, ezért nem örökíti :) Mondjuk pár évet még szeretnék várni vele, csak eszembe jutott a probléma

2012. okt. 15. 20:19
 8/13 anika6 válasza:

Az igaz, hogy nem csak az öröklött tulajdonságok, hanem a szerzett tapasztalat is nagy hatással van a csikó természetére. Ha az anyja ideges, azt a csikó rögtön átveszi. Szóval ha a kancád fél valamitől, vagy valamilyen mozdulattól ideges lesz, a csikó rögtön észreveszi azt, és megtanulja hogy attól a valamitől neki félnie kell. A természetben is a csikók eleinte mindentől meg tudnak ijedni, de ha látják, hogy az anyjuk nem fél, akkor megnyugszanak. Ha a kanca ideges, akkor a csikóban rögzülni fog és csak nehezen lehet leszoktatni róla.

Egyébként jól is elsülhet a dolog, pl. ismerek olyan lovat, ami mióta megszületett a csikója, sokkal nyugodtabb.

2012. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Neki mér volt egy csikója, de előtte nem igazán ismertem. Nem félős, inkább hisztisnek mondanám.
2012. okt. 15. 20:52
 10/13 anika6 válasza:

Egyébként (a kérdésre válaszolva) én még várnék fél vagy másfél évet a fedeztetéssel. Akkor látnád esetleg, hogy mennyit nyugodott a lovad. A csődör meg ne csak szép és jó legyen, hanem jó természetű is. :)

(az előző válaszoló voltam)

2012. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!