Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha még nem tudok nyeregben...

Ha még nem tudok nyeregben vágtázni, szerintetek megpróbáljam szőrén?

Figyelt kérdés
Hátha valaki tapasztaltabb tudja, hogy nyeregben, vagy szőrén a "pattogósabb" .
2012. okt. 15. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az első lovamon nyeregben nem mertem vágtázni. Aztán szőrén ültem rajta egyszer, és hirtelen felindulásból beugrattam vágtába.. és fent maradtam, tehát annyira rossz nem volt =D Csak valaki legyen ott veled, mert ha nem lesz akkora szerencséd, mint nekem, akkor nehogy valami nagyobb bajod legyen =)
2012. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én előbb szőrén tanultam meg vágtázni.. :D szerintem próbáld meg, ha késznek érzed magad rá :)
2012. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Szerintem szőrén kicsitt nehezebb mind nyeregben
2012. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szőrén könnyebb vágtázni, csak megszokás kérdése :)
2012. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nee ... Nyeregben ha érzed, hogy elveszted az egyensúlyod akkor belekapaszkodsz a nyeregkápába és térddel szorítasz. Így jó esetben fent tudsz maradni. Ha szőrén vagy és úgy veszted el az egyensúlyod akkor esélyed sincs fent maradni, viszont csúnyán beletéphetsz a ló szájába. Szóval semmiképpen a saját magad és a ló érdekében.
2012. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előbb inkább tanulj meg nyeregben, futószáron vágtázni. Nyeregben mégis adott egy ülés, hiszen a nyereg egyfajta "szék", meg hát ott a kengyel, plusz a kápa amibe kapaszkodni is tudsz.

Szőrén sokkal csúszósabb, nincsenek kengyelek és kapaszkodni sem tudsz.

2012. okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerezz egy voltige hevedert, abban tudsz kapaszkodni, és ha tudsz kapaszkodni, úgy kicsit könnyebb szőrén.
2012. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a voltige hevedert tanácsolnám, futószáron kezd, hogy a ló tudjon támaszkodni, tegyél fel kikötőt.
2012. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!