Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A munkaügetés tulajdonképpen...

A munkaügetés tulajdonképpen az, amit a lovasiskolában csinálnak az oktatólovakon? Hogy kell díjlovas programban érteni, hogy az ügető lépéseket megnyújtani? A sima lépés és a középlépés között mi a különbség?

Figyelt kérdés
A munkavágta azt jelenti, mint a lovardákban szokták tanítani? A vágtaugrások megnyújtását hogy értsem?
2012. okt. 19. 20:34
 1/4 A kérdező kommentje:
ezeket külön kell megtanítani a lónak?
2012. okt. 19. 20:34
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom hogy érted azt, hogy amit a lovasiskolában csinálnak.

A munkaügetés az, amikor nem emelkedsz ki minden ütemnél, hanem ülve maradsz és simulékonyan követed a ló mozgását. Az ügetőlépések úgy kell megnyújtani, hogy elöl tartod, hátulról pedig hajtod, hogy minél jobban maga alá lépjen, ezáltal nyújtottabban lép.

A lépésben van a középlépés és az összeszedett lépés. Összeszedett lépésnél a lovat keretben tartod. Ezzel ellentétben a középlépésnél adsz neki egy kis szárat, hogy tudjon lépni, és a lépése kicsit lendületesebb mint az összeszedett lépés.

A munkavágta az, amikor nem emelkedsz ki a nyeregből, hanem benne maradsz. Hasonló az elv mint a munkaügetésnél. A nyeregben ülve maradsz, követed a ló mozgását, a ló kereken és összeszedetten vágtázik. A vágtaugrások megnyújtásánál megtartatod a keretet, de hátulról kicsit jobban hajtod, hogy a ló maga alá léjen. Ez sokkal lendületesebb mint az összeszedett vágta, és a ló nyújtottabban lép.

Remélem érthetően elmagyaráztam, de szerintem az segít, ha esetleg megnézel egy díjlovas programot. A nyújtott ügetést álltalában az átlón, a nyújtott vágtát pedig a hosszú fal mentén láthatod egy programban.

2012. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

ez a nyújtott,láthatod,hogy az első lábakat "dobálja" ki,megnyújtja szó szerint a lépések hosszát: http://www.youtube.com/watch?v=NLrlmZWXqU8


szintén: http://www.youtube.com/watch?v=4890CBiZzes



sima lépés alatt nem tudom mit értesz ,mert van közép,nyújtott összeszedett és szabad lépés.Igazából ,ami külön tanítást igényel az főleg az összeszedett jármódok. Munkaügetést,középügetést/lépést minden ló tud ha van megfelelő egyensúlya .


Munka ügetés/lépés/vágtába nincs úgy összeszedve a ló,középjármódok már előkészítik az összeszedetteket ,szóval itt már valamilyen szinten össze van szedve a ló,keretben van és több az egyensúlya,ideális esetben túllépi az első patanyomát a hátsó lábával.Összeszedett dolgok már felsőbb kategóriát képviselnek,itt már kell feligazított tarkó,ültetettség,és itt elég ha a patanyomába lép bele,nem kell feltétlen túllépnie.A vágtaugrások nyújtását meg hasonló képen értelmezd,mint ügetésben (lásd videók),csak itt ugye más a lábsorrend.aszem mindent leírtam de ha nem majd úgyis leírják mások is:))

2012. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Bocs,csak látom írt más is. Oké csak ne keverjétek össze a tanügetést a munkaügetéssel. Munkaügetésben lehet egyaránt könnyű és tanügetni is ("ülve maradsz"). A könnyű,tan,könnyített ülés stb a LOVAS ülésére vonatkozik. A munka ügetés,közép,összeszedett stb pedig a ló MOZGÁSFORMÁJÁRA. Nem összekeverendő.
2012. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!