Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 2 éves haflingi csikót...

Egy 2 éves haflingi csikót már elkezdhetem futószárazni?

Figyelt kérdés
Ha igen naponta mennyi időt? És még azt szeretném kérdezni,hogy díjlovaglásra,hogyan kezdjem tanítani? Valaki a lépéseket le tudná írni? Van már lovam csak az idősebb 5 éves és az hobbi ló de ezt a csikót díjlovaglásra szeretném tanítani.
2012. okt. 22. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

hát, díjlovagláshoz szerintem keresss fel edzőt, aki segít

sokan állítják, hogy lehetetlen lovat belovagolni segítség nélkül én ezt megcáfolom, ugyanis én saját magam lovagoltam be a lovat 2 éves tapasztalattal...mikor az edzőmnek ezt megmondtam, akkor alig akarta elhinni

naponta 15 perc szerintem bőven elég neki a futószárazásból, mivel még fiatal, a legfontosabb hogy legyél vele türelmes

2012. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm türelmes leszek vele hiszen még fiatal és új neki ez a dolog. De díjlovaglásra még nem tudom,hogy fogom megtanítani. Továbbra is várom a válaszokat.
2012. okt. 22. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapokat már kezdheted építgetni. Futószárazni is lehet esetleg. Elősször csak keveset,aztán minden nap emeld 5-10 perccel a futószárazás hosszúságát.Felülni szerintem csak 3 éves korában ülj fel,akkor is kérd meg az edződet,hogy segítsen meg/betanítani a díjlovaglást neki.
2012. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem minden edző tudja a díjlovaglást, rá szakosodott szakembert kell kérni, hogy neked is és neki is tanítsa meg
2012. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még nagyon korai a dolog. 3 éves kora előtt ne kezdd futószárazni, mert idejekorán el fognak kopni az ízületei. Addig szoktasd hozzá a pucoláshoz, és 3 éves kora előtt pár hónappal elkezdheted nyereghez, kapicánhoz szoktatni. De még ne mozgasd, legfeljebb ha nagyon szeretnél valamit csinálni vele, vezetgesd.

A díjlovagláshoz meg egyedül ne kezdj hozzá, szerezz edzőt.

2012. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!