Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam elvágta egy kötéllel...

A lovam elvágta egy kötéllel a csüdjét. Teljesen lehorzsolta, és be is van durranva neki. Veyxat géllel kenhetem vagy mit ajánlotok ami a leggyorsabban hat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak horzsolta, vagy van nyílt seb is?

Mert ha nyílt, akkor hiperollal tudod fertőtleníteni.

Ha nem, csak horzsolás, akkor külsőleg kell rá valami, betadine, vagy pantenol spray-vel kezeld.


De én állatorvost hívnék a helyedben. Most sikerült több sérülést összeszednie a lovamnak, és azok alapján adtam a tanácsokat, de jobban jársz, ha megmutatod. (Bár engem nagyon lehúzott, a semmiért elkért egy vagyont, de legalább tudtam, hogy a hiperolt mélyen bele kell nyomni a sebébe...)

2012. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az állatorvos is csak hyperollal mossa ki.

ha van otthon tablettád, akkor tegyél egy steril fecskendőbe, engedd fel vízzel és vár meg, amíg felolvad.

után nyomd a sebbe, ne ijedj meg kicsit fel fog habosodni.


mérj azért reggel lázat.

2012. okt. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Állatorvos nem akarok kihívni mert annyira nem vészes..ezeket kipróbálom max ha nem használ akkor jöhet, de csak lehúznak

a seb nem nyílt csak horzsolt..és nics rajta szőr. betadint azonnal tettem is rá

2012. okt. 27. 07:40
 4/7 anonim ***** válasza:

körömvirág krém: gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, hámosító

Betadine: fertőtlenítő

"kék spray": fertőtlenítő, hámosító

Neogranormon: gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, hámosító

2012. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Zöld aloe krém a leggyorsabb.
2012. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikulic is jó hámosító.
2012. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 7. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!