Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány évesen tanácsos egy...

Hány évesen tanácsos egy csikót/lovat betörni?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy pintó csikó aki 2 éves és a gazdája azt mondta hogy 3 évesen kell betörni! Vélemény?

2012. okt. 27. 11:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Maradjunk a 3 évnél.;D

Igazából 2 évesen el lehet kezdeni,de nem ajánlom.Jobb,ha a ló fejlődik még egy kicsit.Várjatok még egy évet,tapasztalat.

2012. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%

Először is, nem betörni, hanem belovagolni. Másodszor: ha ezt meg kell kérdezned, akkor KÖNYÖRGÖM alkalmazzatok valakit belovaglásra, ne magatok csináljátok.

Az, hogy nagyon veszélyes a dilettáns gazdikra nézve az ilyesmi, az engem mondjuk nem érdkeel, privát probléma, ha valaki ilyen hülye. Csak a lovat sajnálom. Negy egy négyévest láttam én már pelhamben járni, mert a kedves gazdája nem volt hivatásos belovagló, és úgy gondolta, hogy nagy legény, aztán az lett az eredménye, hogy egy évünkbe telt, mire rehabilitálni tudtul szegény párát...

2012. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%

jaj ne okoskodj, a lovakat, kb 300 éve "Be törik" nem be lovagolják.

És a lónak SOKKAL DE SOKKAL jobb ha a saját gazdija, töri be, akit már születése óta ismer, nem egy vad idegen, gyászhuszár.. most komolyan.

2012. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Igen, mindenképpen sokkal jobb, ha a hozzá nem értő gazdája lovagolja be, ha egy elcseszett lovat akarsz.
2012. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Be is törheti könyörgöm.. az ő felelőssége.. . amúgy 3év..
2012. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak egy dogma. Teljesen fajta,- és egyedfüggő, hogy mikor javasolt. Vannak olyan fajták, egyedek, ezen belül nemek, melyeket javasolt négy évesen elkezdeni nyereg alá tenni. Másokat már két évesen bátran munkába lehet tenni.

Már ebből is látszik, hogy milyen nagy szakértelmet igénylő dologról van szó, nem ajánlatos ezt szakértő felügyelete nélkül végezni.

De ha mégis mindenképpen a gazda maga akarja belolvagolni az állatot, és elhangzott itt egy argumentum, hogy ő ismeri a remontát a legjobban, akkor azt kell mondanom, hogy majd a remonta mutatja, mikor mire kész. Ráerőltetni semmit sem szabad!

2012. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
Betörni sehány évesen. Belovagolni 3,5 éves kora körül tanácsos elkezdeni.
2012. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg azt is, hogy cseszegettek! Én szerintem normálisan kérdeztem meg valamit mert kíváncsi voltam a véleményetekre! A gazdája dönti el! Nem az én lovam! Csak kérdeztem! Nem egy lovat lovagolt már be! Én voltam az aki kíváncsi volt rá,hogy máshol ki mikor hogyan csinálja! De bocs a kérdést... hihetetlen,hogy ebből ekkora nagy dolgot kell csinálni! Köszönöm azoknak akik normálisan a kérdésre válaszoltak! :)

2012. okt. 27. 19:43
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a felháborodásodat egész őszintén. Az alapvető probléma szerintem az volt, hogy ez egy olyan rendkívül alap kérdés, hogy emiatt lettek ezek a válaszok. Nem egy lovas könyvet megforgattam már, de szerintem mindegyikben benne van ez a dolog, és elég egységesen. Szóval nem is értem, hogy mire ez a hiszti... Senki sem cseszegetett, csak a maguk módján válaszoltak.
2012. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mért nem kérdezted meg a gazdáját akkor, ha olyan nagy májer?
2012. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!