Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok?

Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szőrén lovaglásnál le kell nyomni a sarkat?...

2012. okt. 29. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Szőrén lovaglásnál lazának kell lenni, hiszen egyensúlyból maradunk fent, így nem megkövetelt a sarok "le feszítése".
2012. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az a jó a szőrén lovaglásban, hogy úgy ülsz a lovon ahogy kényelmes. :))
2012. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy csoportban azon ment a vita, hogy szőrén is fontos a helyes ülés stb. Csak nem értettem miért kell lenyomni a sarkat, ha nincs kengyel. De attól függetlenül vannak akik szerint akkor is le kell, mert nem véletlenül találták ki.:")

2012. okt. 29. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
A lenyomott sarkat azért találták ki, hogy ne csússzon bele a kengyelbe a lábad, ezért ha leesnél ne húzzon a ló pofával a földön.
2012. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor jól tudtam, csak van néhány okos, mert a helyes ülés szőrén is érvényes...:")
2012. okt. 29. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:
nem kell mivel, ahogy az előző mondta, az a kengyellel való biztoságas lovaglást szolgálja. Szőrén lovaglásnál felesleges lenyomni a sarkad, hiszen nincs ott a kengyel. Az a lényege a szőrén lovaglásnak, hogy el vagy lazulva! Persze valamilyen testtartás azért kell, gondolok itt az egyenes hátra, laza csípőre, de a lenyomott sarok nem szükséges!
2012. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is oda írtam, amire megkaptam azt a választ, hogy: " nyeregben azért nyomod le a lábad hogy nem csuszkáljon a lábad a kengyelbe szőrén meg azért hogy ne ess le"


Na akkor egy másik: " Bocsi, de én úgy tudom, hogy a saroktartás nem attól függ, hogy van-e nyereg a lovon, vagy sem. A szőrén lovaglás, attól, hogy "lazábbnak" látszik, nem mentesít a helyes ülés alól. A sarkat ígyis-úgyis le kell nyomni, mert nem hiába találták ki az "okosok", hogy ez a helyes ülés a lovon, függetlenül attól, hogy szőrén ülsz, vagy nyeregben. A lovat így lehet megfelelően irányítani. Ne tévesszen meg senkit a szőrén lovaglás. Akkor is ugyanúgy kell a helyes ülés, hiába nincs kengyel, ami a lábadat tartsa!!!!!!! "

2012. okt. 29. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:

A ló nem érzékeli, hogy a sarkad le van-e nyomva van nem. Ha lenyomod a sarkad nem csúszik ide-oda a kengyelbe a lábad és jobban tudsz szorítani térddel. Ennyi a varázslata a lenyomott saroknak. A helyes ülést meg csak nyeregben nézik, mivel szőrén a lovas akarva akaratlanul nem tud helyesen ülni, úgy ahogy kellene. Ráadásul ha valaki szőrén ül akkor nem azért ül fel úgy, hogy nehéz díjlovas programokat mutasson be. A másik meg hogy ne más döntse már el, hogy a te lovadat spec. hogy kell könnyebben irányítani. Nem beszélve róla, hogy a lenyomott sarok semmiben sem befolyásolja azt, hogy jobban tudod-e irányítani a lovat vagy sem. Ez szimplán a te biztonságodat, testi épségedet szolgálja.

Ha nem hiszi el itt az egyik "okosnak" a könyve: Némethy Bertalan: Modern Technikák lovasok és ugrólovasok kiképzéséhez, ami bizonyítja a fent leírtakat. Ha nincs meg neki a könyv idézek belőle: "Sok ember kiemeli a "mély " sarok fontosságát. A sarok lenyomása, tolása, erőltetése azonban a bokaízületek gátlását, a vádli merevségét és a lábfej előrenyomását eredményezi, így megakadályozza a kifinomult csizmasegítségeket. Még a lovas ülése is megváltozik:a lovas a lovaglóizmokon kezd ülni, átejti a derekát.Ahelyett, hogy a sarkunkat mélyen lenyomjuk, jobb ha a lábujjakat elég magasan tartjuk ahhoz, hogy ne veszítsük el a kengyelt...." Ha ez nem elég akkor nézzen meg egy díjlovas bemutatót. Ott a lovasok 80%-ának inkább felfelé esik a bokája mint lefelé. A lenyomott sarok, csak a szépséget illusztrálja. Pl: http://www.youtube.com/watch?v=knCj92zA0tU de még keressen egy párat. A helyes sarok tartás azoknak szól akiknek még nem biztos az ülése. Aki ismeri a lovát, tud lovagolni az tudja, hogy tud egy lovat a legkönnyebben irányítani. nincs szükség a lenyomott sarokra, nem hogy szőrén.

2012. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!