Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik egyszál nyakmadzaggal...

Akik egyszál nyakmadzaggal vagy anélkül lovagolják a lovukat szőrén azok, hogy fogják vissza a lovukat mondjuk vágtába? Hogy veszik vissza ügetésbe és aztán lépésbe?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Másabb mint nyeregben, sokkal, de a ló érzi, hogyha máshova kerül a súlyod, hogyha fogod derékkal, és értelmezi a segítségeket, mintha nyeregben ülnél. Az, hogy nincs a kezedben szár, nem jelent semmit, hiszen az csak a megfelelő támaszték megadására szolgál, nem is feltétlen szükséges a lovaglás során használni, hiszen mindent megoldhatsz a csizma, derék segítségekkel, valamint a súlypont áthelyezésével.


Én csak a saját lovaimra ülök fel így, mert él kettőnk között az a bizalom, hogy ő figyelni fog rám, én is őrá, máséra sosem ülnék fel, hisz nem ismerjük egymást ennyire.

2012. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És nem félsz, hogy elrohan veled vágtában? Vagy nem félsz, hogy megijed valamitől és megugrik, vagy beugrik vágtába és egyszer nem tudod megfékezni?
2012. okt. 29. 13:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ló nem akar megállni akkor zablával se fogod tudni megfogni...
2012. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

xDD Hát de! Több esélyem van lefordítani mint tétlenül a hátán pattogni és arra gondolni, hogy vagy leesem vagy majd csak megáll valamikor, baleset nélkül.

És természetesen nem ellenszenvet akarok szítani, hanem én is erre gyúrok a lovammal. Csak bennem vannak ezek a kételyek, mert egy állatot azért mégse lehet kiszámítani. :)

2012. okt. 29. 17:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy teljes bizalomra van szükség hozzá.


Nem, nem félek, alapvetően nem sok zablát használok, mert az egyik lovamnak nagyon érzékeny a szája.

Továbbá nem tétlenül pattogsz a hátán, hanem derékkal ráfogsz, csizmával zársz, hátrébb teszed a súlypontod.


Először tanulj meg függetlenül a szártól lovagolni, akkor próbálkozz ilyenekkel, ha biztos vagy magadban és a lovadban.

2012. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 x) ***** válasza:
Egyetértek,bizalom és kellő lovaglótudás nélkül nem érdemes felszerelés nélkül lovagolni. Ha kételyeid, félelmeid vannak az meg még rosszabb mert a ló érezni fogja hogy fogalmad sincs hogyan kéne megállítanod és ki fogja használni a helyzetet.
2012. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
testsúllyal, bár az én lovam a kivételek kivétele, ugyanis szóra csinál mindent, ami azt jelenti, hogy terepen is simán ellovagolom, szüra lett betanítva
2012. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ha te nem bízol a lovadban, akkor nem várhatod el, hogy ő is bízzon benned. ez ilyen egyszerű :) de ha megbízik benned a lovad, akkor mindegy hogy van e nyereg vagy zabla :)
2012. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, hát köszönöm a válaszokat!

És ha az én lovam megbízik majd bennem annyira és viszont, hogy nyakmadzaggal lovagoljam terepen mondjuk(jó sokára xd) akkor nem fog annyira teperni terepen mint most? Zablával a szájába alig lehet vele néha bírni vágtában és el nem tudom hinni, hogy egyszer majd egy madzag és a testsúly segíthet megfogni. Egy arab telivérről van szó.


Köszönöm az eddigi segítő válaszokat! :)

2012. okt. 30. 09:20
 10/14 anonim ***** válasza:
lovagoltam már arabot felszerelés nélkül, ahhoz képezni kell még a lovat eléggé, hogy rendesen hallgasson rád
2012. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!