Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a félrevétel?

Mi az a félrevétel?

Figyelt kérdés
Még kezdő lovas vagyok, hát utána akartam olvasni, de ezt a kifejezést nem értem! Valaki kérem magyarázza el! Tudom, hogy ezt nekem még nem kell tudnom, de érdekel! :)

2012. okt. 29. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és kérlek egyszerűen, érthetően magyarázzátok, ne szakszavakkal, ha lehet!
2012. okt. 29. 21:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te a félfelvételre gondolsz :) Nekem azt mondták, hogy a szárakat egy hangyányit megmozgatod, (csak az ujjaid mozdulnak meg, a csuklód nem) és ezzel figyelmeztetted a lovat arra, hogy új feladatot kap, figyeljen.
2012. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam! Bocsi, elírtam... :)
2012. okt. 29. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] Itt elmagyarázza részletesen.
2012. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebbe a cikkben hülyeséget írnak,mert nem kitartó ,hanem felvevő szársegítséget kell alkalmazni. A kitartó az amikor engedés nélkül egyfolytában húzod a szárat (lásd ha pl elakar vinni terepen és meg akarod állítani) .Felvevő vel meg jár egy utánaengedés. Magyarán megtart a szár és rögtön utána is enged. De benne is van a nevében "félfelvétel"=felvevő szársegítség,beb@szna ha kitartó lenne....
2012. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, lényegében arról van szó, hogy "összefogod" a lovat egy pillanatra, ennek mozdulata pedig:

1. (Lefontosabb!) A derekaddat előrebillented (ezt tudod gyakorolni úgy, hogy egy széknek nagyon az elejére ülsz, és megpróbálod a fenekeddel felemelni a szék hátulját)

2. A combjaidat összeszoritod

3. Odazáró csizmasegitséget adsz

4. A szárat gyengén, de határozottan meghúzod, majd azonnal utána engeded is. (Nagyon fontos, hogy a ló valamennyire átengedő legyen: ne feszüljön ki amikor meghúzod a szárat, hanem húzza be maga alá a fejét)


És ezt a mozdulatsort egyszerre kell elvégezni, a ló képzettségétől és a lovas helyes félfelvételétől függ, hogy sikerül-e (észre lehet venni, hogy a ló a lovasra figyel, kicsit visszavesz a tempójából, esetleg maga alá lép).

2012. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!