Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be lehet tanítani egy lovat...

Be lehet tanítani egy lovat arra, hogy mindent szóra csináljon?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
valamilyen szinten képes megjegyezni bizonyos szavakat,pl futószárazásnál mondod,hogy lépés és lehet lépni fog ha már sokat hallotta ,de azért nem olyan,mint a kutya,szóval túl komoly szinten nem fog szóra reagálni.
2012. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, iszonyú rossz benne, alapvetően a testbeszédedet nézi. Próbáld ki, bekötöd a szemed és már a jelentősen lerontja a teljesítményét, hogy nem kap tőled megfelelő visszajezést a cselekedeteire.
2012. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem be lehet. Például lovagolok egy lovat, és megtanítottam, hogyha azt mondom, hogy üget (persze megfelelő hanglejtéssel), akkor üget. Ugyan ezt vágtába, rögtön lépésből beugrik. Vágtából ügetésbe is működik nála. Nagyon okos kis ló :)
2012. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mindent tudni fog-e, sosem próbáltam még lovat megtanítani arra, hogy szóra passzázst csináljon, mert nyilván azért lovagoljuk őket be, hogy a segítségekre figyeljen.


Három lovam van, az egyikőjükkel már öt éve dolgozom, vele például minden jármód megy szóra, amit főként akkor alkalmazok, ha szőrén ülök rajta, meg futószárazásnál.


A másik kettőnél vannak dolgok, amiket megértenek, de egyáltalán nem reagálnak szóra olyan tisztán, mint a segítségekre. Nem tudom, ez mitől függ, de én ezt tapasztaltam.

2012. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 x) ***** válasza:
Be lehet csak előnytelen és fölösleges.
2012. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően a szavak értelmét nem nagyon értik, inkább a hangsúlyt, és a szó hosszát. Ha mindig ugyanolyan nyugodtan ejted ki azt a szót, hogy lépés, egy idő után tudni fogja, hogy arra a hanglejtésre mit reagáljon!
2012. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!