Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti meddig engednétek?

Ti meddig engednétek?

Figyelt kérdés

Ti meddig engednétek egy kezdő lovast a lépés és ügetés korlátain belül? Itt időre gondoltam, kérlek a véleményeteket fejtsétek ki bőven, mert olvastam valamit az interneten, és nagyon kíváncsivá tett!

És még egy kérdés: Ti mennyire tartjátok fontosnak az elméleti oktatást? Köszi a válaszokat! :)



2012. nov. 1. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem. Valaki fél órát javasol, valaki másfél órát is lovagol csak ügetésben. Ez az ember állóképességétől függ, attól, hogy mennyire intenzív az óra, (valahol a fele lépés) és milyen az idő. (esőben vagy 50 fokban nehéz 1 óránál többet bírni)

Kis mértékben mindenhol legyen elméleti is, mert ha pl. egy nem kezdő lovas fehérnek mond egy szürke lovat, elég fura..

2012. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fél óra a maximum. Ha igazán gyakorlatokat kell csinálni az bőven elég. Később meg lehet csinálni, hogy fél óra - negyed óra szünet - fél óra.

Én, amikor kezdtem fél óra után olyan izomlázam lett, hogy másnap alig tudtam menni.


Fontos az elméleti része is, persze nem mindenkit érdekel, főleg kezdetben. A lovak viselkedése, mozgása, gondozásuk, lószerszámok ezek is nagyon fontosak.

2012. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elején elég fél-3/4 óra futószáron. De ebbe ne számítsd bele a lóbemelegítését ami 10-15 perc. Sokan sajna ezt is beleszámolják a félórába, így sokszor van 10 perc lépés is.

Az első alkalom lehet csak lépés, illetve lépésben végzett egyensúlygyakorlatok. Aztán második órától ügetés egyre nagyobb mennyiségben egyre nehezebb feladatokkal, majd ha biztos az ülés jöhet a vágta.


Szerintem fontos az elméleti oktatás is. Sok oktató ezt elfelejti, meg sokan inkább itt kérdeznek, minthogy az edzőtől, pedig ő látja lovaglás közben a delikvenst mi is csak saját tapasztalatok illetve olvasmányaink alapján tudunk válaszolni.

2012. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Annus00 válasza:

Szerintem is az elején fél/háromnegyed óra elég futószáron, mert ha tényleg kezdő és nagyon meg van erőltetve másnapra nagy izomláz lehet majd a combján. És aztán fokozatosan egyre több időt egyre megerőltetőbb edzés. Ez attól is függ milyen könnyen sajátítja el a lovaglást. Van aki az első pár órában ráérez és van akinek ez hosszú-hosszú folyamat.

Az elméletről meg annyit, hogy szerintem nem szükséges. Az tökéletesen elég ha az edző gyakorlatban megtanítja a lovast mindenre.

2012. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Annus00 válasza:
Persze egy részben az elmélet is nagyon fontos, ahogy az előttem válaszolók írják, de szerintem a kezdőket még kár ezzel "gyötörni".
2012. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Addig nem is kéne lóra engedni, míg nincs tisztában pár dologgal elméletben. Pl ismerje a felszereléseket és hogy mi mire való. Múltkor egy delikvens bele akart lépni a zablába (kengyel helyett), ilyenkor nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.

Nekem volt olyan tanárom, aki mindig elmélettel kezdte a foglalkozást és utána megmutatta gyakorlatban is.

2012. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!