Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 8 futószáras óra után normális...

8 futószáras óra után normális, hogy el akar engedni az oktató? Nem korai ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem
2012. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
8 futószáras óra az nagyon kevés.mit tanultál egyáltalán eddig?ha megtanították az alapokat meg ilyeneket akko kevés meg amúgy is.könnyű ögetés amíg nem megy szépen nem jó elengedni.ja meg a vágtaaz nem tartosik lovagláshoz?ezt az edződnek szántam inkáb.komoklyan mondom h én gyerek létemre jobban megtudnám nekedtanítani:)
2012. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A könnyű ügetés nagyon jól megy, inkább a tanügetés megy rosszabbul, abban el is fáradok, de azért az is megyeget. Már vágtáztam is, igaz, csak a legutóbbi órán, az oktató szerint nagyon jó volt... hát nem tudom.

Egyébként el tudom indítani a lovat, hogy ügessen, meg meg meg is tudom állítani (nem tudom, hogy ezeket hogy mondják szépen), de a vágtánál ezeket még nem próbáltuk.


Igazából azt mondta az utolsó órán, hogy csak azért nem engedett akkor el, mert azzal a lóval nem mer, mert "az gondol egyet, aztán jaj."


Köszi a válaszokat, azért várom még a többiek véleményét is!

2012. nov. 4. 17:12
 4/15 A kérdező kommentje:

Tehát az a kérdésem, hogy "lehetek annyira jó" (ezt most nem felvágásból kérdezem, nehogy félreértsetek!!!), hogy elengedhet az oktató, vagy csak szimplán felelőtlen?


Mert ha az utóbbi, akkor még most, az elején keresek egy másik lovardát..bár nagyon szeretem a mostanit.

2012. nov. 4. 17:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Dehogy korai !!! Késsöbb is fogsz még futószáron tanulni, vágátzni, ülést javitani stb. de én már az első órán elengedem a lovasokat hogy tudják lépésben irányitgatni a loavat.
2012. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha kapaszkodás és kengyel nélkül szépen tudsz könnyű és tanügetni (nem azt jeleti hogy tökélesen, de nem kapaszkodsz a ló szájába, hem lóbálod se kezed, se lábad, és már vágtáztál is, akkor lehet h nem korai :)
2012. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ó, köszi, de jó! :)

Kicsit féltem tőle, hogy felelőtlen az oktató, mert több helyen azt olvastam, hogy 20 futószáras óra alatt nem szabad elengedni.


Kapaszkodás nélkül "simán" megy, már csak a szárat szoktam fogni. Kengyel nélkül is megy a tanügetés, bár nagyon ritkán van, hogy elkezdek a kengyelben pattogni, a könnyű ügetés is elvileg megy, de az szerintem közel sem jó, úgy érzem magam olyankor, mint egy légypapírba ragadt légy, tök szerencsétlennek. :D

A lábamat tartottam sokáig nagyon rosszul, de mostanában egyre kevesebbszer szól rám az oktató. Kezdetben kb. perceként figyelmeztetett, hogy rosszul tartom, mostanában 1 óra alatt már csak olyan 3-4x szól, hogy mire figyeljek a lábammal kapcsolatban.

2012. nov. 4. 22:55
 8/15 anonim ***** válasza:
tartásbeli hibákat még később is bőven fognak javítani, a lényeg h a ló szájába ne kapaszkodj. Jó lovaglást, és ne izguld túl, h elengednek.
2012. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok!amit írtál így már értem.akkor hogyha ezeket áttvettétek akkor ez nem korai de álltalában akkor szoktak elengedni ha már a vágta is biztosan megy:)de akkor ezek szerint nálatok nem.
2012. nov. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem, mármint nem korai. Tudja a dolgát és bízz magadban!

Testvéremet 10 óra után elengedték, semmi baja nem lett, már pályán egyedül üget. Ahova mi járunk ott kicsi a hely és általában terepen tanulunk, szóval addig vagy futószáron, amíg biztos nem lesz az ülésed, de később bármikor visszaülhetsz. A vágtára még biztos visszaraknak, de ne félj, nem korai és nem lesz semmi baj!

2012. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!