Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondják ugye, hogy esés után...

Mondják ugye, hogy esés után vissza kell ülni. De ha pl. kimegy a bokám, vagy a csuklóm?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért pl. aki leesik és meghal, azt sem kötözik fel utána egy tíz percre még a lóra.
2012. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, csak azért kérdezem, mert én igazán olyan vagyok, hogy két hónapig esés után még a ló közelébe se mennék, annyira félek. De persze megyek, csak nem is tudom mi lenne, ha nem ülnék vissza rá...
2012. nov. 5. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez arra vonatkozik, hogy ha leesel, ne add fel, hanem ülj vissza, és haladj tovább. Ez igazából amolyan mondás. Természetesen ha megsérülsz, csak abban az esetben ülj vissza, ha a mozgás nem okoz nagyobb kárt, mint amit az esés után szereztél. Ha kimegy valamid, természetesen ne ülj vissza, hanem hívj segítséget!
2012. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez azért nem csak egy mondás. ugyanis ha leesel 10 perc után és nem ülsz vissza, csak a rossz élmény marad meg benned. de ha visszaülsz és utána 50 perc jó lovaglás következik, akkor nem az lesz az utolsó élményed.


továbbá a ló szempontjából is fontos, hogy visszaüljenek, mert ha leesik valaki, mondjuk félig-meddig a ló hibájából (pl. megugrik, lestoppol, stb) vagy no pláne ha konkrétan ledobta az illetőt, akkor nehogy már az maradjon meg benne, hogy lepottyannak róla és ezzel vége is a munkának, mehet a helyére enni.


de természetesen ha a lovas megsérül nem kell visszaülni. ha nincs nagy baj, akkor igen. az egész amúgy kezdő lovasokra vonatkozik, aki már évek óta lovagol és sokszor esett az úgy se fogja egy esés miatt abbahagyni és ha teheti úgy is vissza ül, mert a sokadik esés lelkileg már nem ráz meg, míg az első igen.

2012. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
volt egy olyan esésem, hogy azt mondtam, hogy én vissza nem ülök, a probléma az volt, hogy terepen voltunk, meghúzódott a lábam és az oktatóm fél óra alatt sikeresen visszarakott a lóra, addig győzködött hogy üljek vissza
2012. nov. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezt azért mondják mert ha leesel és nincs semmi bajod akkor azért kell visszaülni h lásd nem bánt az és megijedt valamitől.de ha mondjuk kezed törik akkor természetesen nem kell visszaülni meg ilyen komolyabb sérülések esetén.
2012. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha visszatudsz akkor vissza kell. De van amikor kénytelen vagy, pl terepen.
2012. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A adrenalin miatt ami egy eséskor felgyülemlik benned, amiatt még egy kis ideig nem érzed a fájdalmat. Jó, ha tört akkor azt azért érzed. De én akkorát estem terepen, hogy mikor visszaértünk és megnyugodtam elájultam, annyira bevertem a fejem. 1 hétig nem bírtam állni. De akkor visszaültem a lóra. A csukló vagy a boka rándulást nem érzed egyből. Most volt nekem pont így hétvégén. Leestem egy ugrás után mikor a ló bakolt egyet közvetlen mikor a mellső lábai megfogták a talajt, én meg repültem akkorát, hogy beleillett egy akciófilm jelenetbe. Súlyos zúzódásokat szereztem a könyökömön, de ezt először nem éreztem. Csak felpattantam megráztam a kezem és erősködtem, hogy visszaakarok ülni. 10 perc után amikor megnyugodtam akkor éreztem, hogy kezd megmerevedni a karom, és 90 fokban meg is állt. Onnan semerre se mozdult. Na itt szálltam le. Nekem ha bármi bajom van, még ha olyan kicsi is amit te írtál, hogy csak kimegy a bokám vagy bármi más akkor is visszaakarok ülni a lóra. Volt már törésem is. Na az más tészta volt, az nyílt törés volt. Ott nem ülhettem vissza a lóra, hanem mentő vitt a kórházba. De ilyen kis sérülésektől nem kell beszarni. :)
2012. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!