Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy nekem még...

Miért nem megy nekem még mindíg a vágta?

Figyelt kérdés
Ma is voltam lovagolni.az imént jöttem meg:) vágtáztunk és a ló amit lovaglok hát ömmm eléggé fapados.a nyerge valamiért nagyon csúszik.nem lehet hogy azért mert azzal a nyeregápolóval(nem tudom a szakmai nevét)túlságosan bekenték?na mindegy.a 2. bajom az h nem tudom lenyomni a sarkam vágta közben.ma 1 nagy lovardai kör (kb. 60x40m vagy egy kicsit kisebb)erejéig sikerült lenyomnom a sarkam de aztán már nem.de nem értemmiért már a 8. alkalmam volt szabadon vágtázni de nem megy.tudtok javasolni valami jó megoldást?
2012. nov. 6. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a bőrolajtól csúszhat a nyereg, de a te gondod inkább a rossz tartás és az erő hiánya. Utóbbi orvosolható, ha szőrén mész, előbbi viszont csak gyakorlással, szóval ne türelmetlenkedj! 8. alkalom az túrú, majd a 80. után kezdhetsz aggódni.
2012. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát mért nem kérsz egy másik nyerget?Én is volt hogy a nyereg miatt nem ment a vágta és kértem egy újat átnyergelték! Vagy nem mered megkérdezni?Leharapja a fejed a lovász?


Ha engem láttál volna az első vágtámon!Én se tudtam eleinte vágtázni, rendesen lenyomni a sarkam. De idővel meg fogod tanulni. Én a 7 vágtámon vágtattam a legtökéletesebben (gondolom én)!De megtanultam és mi kellet hozzá?Gyakorlás!


De ki tudja lehet hogy hülyeséget mondok de lehet hogy a kengyel a gond. Nekem vagy kicsúszik vagy túl csúszik a lábam! Nekem olyan nem létezik hogy "perfekt" kengyel.

2012. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!ment a zöld kezecske:)
2012. nov. 6. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Ápolótól csúszhat a nyereg, de szerintem nálad nem ez volt a gond. Ha jól ülsz, annyira nem lehet elcsúszkálni.

Ha a kengyel valamiért nem jó - lehet, hogy féloldalas -, érdemes szemből megnézni, hogy egyenlően áll-e a két oldal. Ha csak kicsit hosszabb vagy rövidebb kengyel van, javaslom a kicsit hosszabbat, mert jobban rákényszerít arra, hogy kövesd a ló mozgását, nem tudsz kiugrani a nyeregből, ugráshoz a rövidebbet.


A nyolcadik alkalom, ahogy azt írták, semmi :) Gyakorolni kell, nem feladni, hanem kitartani, és menni fog!

Mikor én tanultam vágtázni, volt olyan, hogy egy órán keresztül kellett nagykörönként beemelnem a lovat, mert háromszor hagytam leállni, utána meg elkezdett szívatni, és ugyanott mindig megállt. A végére megcsináltam!


Amit tudok javasolni, hogy nagyon figyelj az ülésedre, vállal ne ess előre, ne legyél nagyon merev, ha sikerül elengedni magad, a hátad egyenesen tartani, derékkal hajtani a lovat, a csizmád is sokkal egyszerűbb lesz a helyén tartani, addig pedig próbálkozz, de ne görcsölj rá!

2012. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
úú nagyon köszönöm.most erősítek.remélem legközelebb egy kicsit jobban fog menni.de szerintem tényleg csúszós a nyerge a lábam nem annyira gyenge de azért az erősítés sosem árt.
2012. nov. 7. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
menni fog az ne aggódj:) nekem összesen 1,5 évig volt rendes edzőm, utána magamtól illetve bnőmtől tanultam. már tök automatikus h lenyomom a sarkam, egyszerűen csak elkezdtem nagyon figyelni a tartásomra. sok mindenre kell egyszerre figyelni de nem lehetetlen és egyáltalán nem olyan nehéz mint ahogy állítják :)
2013. jan. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!