Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megérné megvenne...

Szerintetek megérné megvenne ilyesmi féle lovat?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek megérné ilyesmi féle lovat venni a 12 éves lányomnak?

Megéri az árát!?



2012. nov. 7. 14:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat nem vettem észre hogy nyers!De én ilyen lóra gondoltam persze belovagoltra!
2012. nov. 7. 14:23
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen ló xd. Nincs két egyforma ló,színben van megegyező de 2 azonos belső tulajdonsággal rendelkező lovat nem találsz. Ez a fajta Magyar Félvér,általában kiegyensúlyozott lovak,de elsősorban ezt nem csak a fajta határozza meg,hanem ez a dolog lófüggő. De az ,hogy 12 éves és nyers az gáz. ebből már soha nem lesz "jó" ló,ha eddig nem lett kiképezve ,akkor már elég nyögvenyelős lesz ezek után vele a dolog.
2012. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a ló nem hiszem.

Viszont ha nem gond én kerestem neked egy -két lovat, viszonylag fiatalt, 300 ezer Ftig és belovagoltat.

[link]

[link]


400 000-ig:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hú de széped!

Köszönöm kedves válaszoló!

2012. nov. 7. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad milyen szinten lovagol a leányzó ezért csak herélteket linkeltem, mert azok nyugisabbak, persze kancát is nézhettek, de csődört nem ajánlok első lónak.
2012. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én még annyit tennék hozzá, hogy - bár nem tudom, pontosan mit szeretne a lányod - de a nóniuszt, a belinkelt lovak közül nem javaslom, mert gondolom - lehet rosszul - hogy hobby esetleg díjlovaglásra lenne, és a csikósok által lovagolt lovaktól teljesen mást várnak mint egy díjlótól. Én egyszer kíváncsiságból felültem egy ilyen lóra, akit a gazdája tökéletesen tudott kezelni, lefektette, leültette, a hátára állt stb, és mikor szerettem volna hajlítani, a ló lefeküdt, mert ő ezeket a jeleket így értelmezte :)


Lényeg a lényeg, hacsak nem csikós babérokra szeretne törni, első lónak semmiképp nem javaslom!

2012. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A lányom nagyon jól bánik a lovakkal már rég megtanult ugratni is. A lovász már megtanította le futószárazni is a lovat! Mielőtt lovagolni indul mindig ő tisztítja ki a patáját ő nyergeli fel...leápolja, kifésüli a sörényét,farkát. Egyszer-kétszer karámban már blokkolt meg ágaskodott vele a ló de megülte. És úgy gondoltam valami szelíd magyar félvért vagy kisbérit veszek neki mivel a jegyeit följavította 4-nél rosszabbat már nem is hoz haza szorgalmas mindenben segít. És neki mindig az állatai az elsők mindennap legalább maximum 1 órát tölt el velük és a tanulással ennél jobban még nem is viselkedett és 1 hete gondolkozok hogy amiért ilyen jól viselkedik megveszem neki az "álmát". (Amúgy bértartásba gondoltam)
2012. nov. 8. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én egy ennyi idős lánynak ilyen lovat ajánlanék:


[link]


Még talán pár versenyen is indulni lehetne vele!Első lónak kifejezetten jó

2012. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! És milyen ár tartományban gondolkodtál a lóvételben?

Mert az előbb belinkelt ló, nem épp olcsó. Olyan 400-500 ezret érdemes rászánni, annyiért már lehet kapni rendesen belovagolt lovat, melynek a papírjai is rendben vannak (pl kisbérit) és talán versenyen is indulhat vele, ha ilyen jellegű törekvések is lennének.

Mindig próbálja ki a lány a lovat, üljön fel rá, esetleg vigyétek el az edzőjét is lónézőbe, hogy segíthessen a döntésben.

pl szép ez a kanca, megnézném mit csinál lovas alatt: [link]

De itt van pár félévér is: [link]

[link] igaz ez a ló most vemhes, de jó csödörrel lett fedezve, a csikóért fél évesen jó árat kaphattok

2012. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat én sem erre gondoltam hanem rá:


[link]

2012. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!