Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég vettem meg álmaim...

Nemrég vettem meg álmaim lovát. Hogyan érjem el, hogy tiszteljen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A tiszteletet ki kell érdemelni.
2012. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is tiszteld te a lovadat... úgy látom odáig még nem jutottál el.
2012. nov. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
dehogynem, csak az sem működik, ha folyamatosan kötözködik velem
2012. nov. 9. 06:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 x) ***** válasza:
79%

Istenem... szerintem erre azelőtt kellett volna gondolni hogy lovat vásárolsz. Ha ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában akkor nagyon korai volt ez a lóvásárlás.

Rengeteg idő, határozottság, türelem, céltudatosság és kedvesség kell hozzá. Nem egyik napról a másikra fog tisztleni, hanem majd ha kiérdemled. Ha majd tudsz vezetőként és dominánsként viselkedni. Ha nem tudsz akkor jobb lenne gyorsan egy új helyet (vagy minimum egy tapasztalt lovast) keresni a lónak mielőtt a fejedre nő és eladni sem tudod majd. Elég felelőtlenség úgy lovat venni hogy fogalmad sincs mit hogyan kell csinálni és még türelmetlen is vagy.

2012. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne akarj egyszerre mindent. A tisztelet idővel meg fog jönni. Ha te igazságos vagy, határozott, következetes de szereted is közben. Ha sokat vagytok együtt, ha nem hagyod rá a hülyeségeket. Ezek mind közrejátszanak a lóval való kapcsolatban. Már túl vagy azon a szakaszon, hogy "álmaim lova", most már vezetőként kell viselkedned, most már elkezdődik a kemény lovas élet amit sokan nem értenek, hogy milyen nehéz egy kötözködő tiszteletlen lóval bánni. Nekem is volt egy ilyen lovam. Most már felszerelés nélkül megyünk terepre, és úgy tartja a patáit magától amikor kaparom neki, hogy nem is kell fognom a lábát csak max. egy nagyon kicsit, és nem kell sehová kikötnöm. De tudod mi kellett ehhez? Idő, nagyon sok idő. Ostorok törtek el a lónak a hátán, farán és még sorolhatnám. Aztán egyszer csak elindult valami és onnantól már csak felfelé vitt az utunk. De ehhez idő kellett, és lelkiismeretes törődés. Igazságosan, határozottan. Még regélhetnénk kettőnk kapcsolatáról, de gondolom nem érdekel téged, így leírtam mindent úgy gondolom.
2012. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
x)válaszát pedig nem kell lepontozni, mert röviden és tömören: Igaza van! És ha ezt fáj beismerni akkor az a te bajod sajnos.
2012. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!