Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek vegyek olyan...

Szerintetek vegyek olyan lovat, aki be van lovagolva, de több mint 1 éve nem lovagolták? :S

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet válaszolni. Nem tudjuk hogy milyen szinten tudsz lovagolni, elbírsz-e egy problémásabb lóval. Meg megvétel célszerű kipróbálni a lovat,hogy jöttök ki egy mással. Edződ mit szólna hozzá (ha van)?


Szóval ezt neked kell tudnod. Én kipróbálnám, ha látom, hogy szépen tűri a nyerget, egy alapos futószárazás után megkockáztatnék egy felülést. Ha jól be van lovagolva, akkor tudnia kell a dolgokat és azok hamar előjönnének.

2012. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 éve lovagolok.

Ki fogom próbálni mindenképp.

2012. nov. 10. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van edződ, vagy őstehetség vagy, akkor akár rendben is lehet a dolog. Mondjuk attól függ, h hogy van belovagolva.
2012. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez nem lehet akadály. annyi, hogy nyilván semmi kondija nincs most, szóval már másnap nem indulhatsz el egy 60 km-es túrára. az egyetlen amire nem árt vigyázni, hogy esetleg nem azért volt-e leállítva, mert valami baja volt, szóval 2-3-szor kipróbálnám, meg hajtanám, hogy nem jön-e elő sántaság.
2012. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen legyen ott edz, mikor kipróbálod, hogy meg tudja nézni az esetleges jellemhibákat. Orvos, hogy meg tudja állapítani, ha van valami egészségügy problémája. Először földről dolgoz, mert ha nem lovagolták ilyen hosszú ideje, akkor már nincs olyan jó izomzata. Egyébként meg szerintem neked még nem kellene ló, fiatal vagy hozzá!
2012. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nem volt lovagolva mert a gazdájának rossz a lába.

És nem vagyok fiatal a lóhoz.

2012. nov. 10. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg szerintem neked még nem kellene ló, fiatal vagy hozzá!"


Ezt honnan veszed? Attól hogy egy éve lovagol a kérdező lehet akár 27 éves is.

Kérdező! Azért nem ajánlana ránézni többször edzővel arra a lóra, először futószár, aztán üljön fel ő aztán te. Utána könnyebb lesz a döntés.

2012. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen. köszi.
2012. nov. 10. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!