Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyugodt iskolalovak kontra...

Nyugodt iskolalovak kontra "bármi megtörténhet" lovak?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb, ha olyan lovardában lovagol az ember illetve tanul lovagolni, ahol nyugodt, bejáratott iskolalovak vannak, és nem okoznak meglepetést, vagy oylan helyen, ahol a lovak okozhatnak meglepetést, például megijednek, vagy pörögnek, netalántán "elvisznek", stb?
2012. nov. 12. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
suerintem, az ahol a kicsiknek nyugodt lovst adnak, a jobb lovasoknak pedig néha az ugribugri lovakat. én személy szerint szeretem a kisebb kihívásokat :)) csak így tanul meg az ember lovagolni!
2012. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legjobb ha a tudásának megfelelő lovat kap. Meg a bátorságához is kell igazítani. Néha nagyot lendíthet a félénk lovason ha kap egy kicsit erőszakosabb lovat, mert akkor megtanul erőszakosabb lenni a lóval. De árthat is ha megijeszti a bizonytalan lovast a ló. Egy jó edző ezt el tudja dönteni kinek milyen ló kell, de szerintem az alapokat nem lehet úgy megtanulni, hogy bármikor kiugorhat alólam a ló. Az is igaz, hogy kellenek a problémásabb lovak a tapasztalatszerzéshez a megfelelő lovasnak.
2012. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én addig nem adnék balhésabb lovat a lovas alá, míg meg nem tanul rendes segítségadásokkal, biztonságosan és magabiztosan lovagolni. Ha már tud, akkor jöhetnek a problémásabb lovak, persze akkor se egy bakkecskével kezdeném, hanem pl egy rohanósabb lóval. A lovasnak ilyenkor már elég a lóra figyelnie és javítania, és nem kell az ülését is javítgatnia.

Szóval hasznosak a meglepi csomagok, de csak akkor, ha a lovas már biztonságosan elvan nyugisabb lóval is.

2012. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleinte nyugodt iskolalovat, aztán fokozatosan nehezebben kezelhető, nem automata lovat. Egy "kurumpliszsákkal a hátamon is el tudok lépdelni" lovon nem lehet rendesen megtanulni lovagolni, de persze teljesen kezdőknek jó. Én személy szerint nem szeretem az olyan lovakat, akik nem csinálnak semmit, szeretem a kihívásokat.:)
2012. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legjobban a pörgős lovakon lehet tanulni. Sokkal több dologra kell figyelni és nem hibázhat túl sokat az ember mert akkor nagyon hamar megjárhatja. Egyébként én legelsőnek 4 évesen voltam edzésen és akkor egy ménen lovagoltam. Jó élmény volt bár tényleg minden mozdulatát elég erősen lehetet érezni. Nem kell félteni a kezdő lovasokat a pörgéstől. Jót tesz nekik.
2012. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor elősször voltam egy helyen,olyan sodrott szerű heréltet kaptam,ami pálcával sem ment gyorsabban mint a 'gyors lépés'.Idővel (következő alkalommal)már olyan lovat kaptam,ami tudásomnak megfelel.Később látták,hogy fejlődöm,ezért olyan lovon lovagoltam,aminek 30(3/4 óra) beugratás után se sikerül kis körön jobbra beugornia vágtába.Végül olyan lovon is lovagoltam,aki mindenkit ledobott,bakolt,rúgott(elvileg),de velem nem történt semmi problem,úgy repült,mint egy kis angyal.:D

Kezd a saját súlycsoportoddal,aztán átválthatsz a nehézsúlyú kategóriára is. ;D

2012. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!