Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lányok! Ti nem hanyagoljátok...

Lányok! Ti nem hanyagoljátok el magatokat?

Figyelt kérdés
Akinek van lova es szeretne azert divatos lenni, az hogy csinalja? Nem hanyagolja el magát? És nincs rajta az a folytonos ló szag???
2012. nov. 12. 21:15
 1/10 x) ***** válasza:
73%

Hát nekem a lovazás terén úgymond kettős személyiségzavarom van. Van egy énem amit csak az lát aki éppen velem takarítja az istállót meg van egy másik amit az emberek általában látnak. Istállótakarításhoz nyilván átöltözök, nem a hétköznapi ruhámban szoktam csinálni. Amin az istállószag esetleg megmaradhat az a hajam. Azt meg kétnaponta kiöblítem csak simán vízzel és semmi nem érződik belőle.

A másik dolog hogy elég nehéz tisztának maradni lovak közelében, szóval nyilván nem a legjobb dolog puccos ruhában lovak közé menni. Én általában úgy oldom meg ha nem nagyon van időm öltözködni hogy fekete lovaglónaci, és ahhoz szinte minden illik. Vagy mondjuk színes lovaglónaci fekete felső. Ha valaki esetleg jön lovardát látogatni akkor nyilván nem célom igénytelen kinézettel körbevezetni, erre például tökéletesek az ilyen összeállítások.

De ettől függetlenül nekem is vannak elhanyagolt pillanataim, mondjuk hogy fölkelek hajnalban, hallom hogy keresztapám már elkezdte etetni a lovakat és úgy vagyok vele hogy "egy francot fogok én most a hajammal bíbelődni, majd megcsinálom később. Meg amúgy is, van már barátom akkor meg minek legyek csinos?" :D Aztán egész nap egy percem sincs még csak leülni se. De erre meg tökéletes egy szorosan összefogott copf vagy konty. 2 perc az egész.

Na szóval, minimális odafigyeléssel és kis házi praktikákkal simán lehet egy lovas csaj is ápolt. A legtöbb lovas ismerősömből nem néznéd ki hogy most jött az istállóból. Nyilván ez nem mindenkire igaz, de a legtöbb lovas nagyon is ápolt.

2012. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Én már kitapasztaltam: nem a lótól és a lovaglástól leszel büdös, hanem a trágyázástól.

3-4 órás lóval foglalkozás után még jó illatom van, de 15 perc almolás után rohanok hajat mosni és zuhanyozni és még nincs is sok kaki, amit ki kell dobni.

Az újabb lovardákban (friss építésű) már van zuhanyzó, frankón rendbe szeded magad a lovazás után és mész a dolgodra. Ha csak nem említed észre sem veszik, hogy előtte még lószart lapátoltál.

Ha otthon vagy, akkor is meg tudod oldani, csak úgy kell kalkulálni az idővel.

Ha bértartásban van a ló és nincs gondod a ganézásra, akkor is érdemes elvonulni a mosdóba, aztán arcot kart moshatsz, kis deo, fésülködés és már mehetsz is.

2012. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Itthon van a lovam tehát én látom el ganézom stb. egyébként senki sem gondolná hogy 5:30 kor szartlapátolok aztán 8-kor már benn ülök az irodában frissen, illatosan(parfüm illatosan persze:D) neken műkörmöm van, rövid francia tehát a körömlakkozással nem szenvedek mindig ápolt a kezem elég csak egy körömkefével kipucolnom alatta a koszt és ennyi. Hajamat 3 naponta mosom. ruháim adott h csinosak mert irodában dolgozom ott megkövetelik. Itthon amikor a lóval foglalkozok lovazós cuccban vagyok. De mindig zuhanyzok lovazás után ha megyek dolgozni vagy bárhova emberek közé. Lényegében nekem is kettős énem van :) Nem kell eligénytelenedni mert lovad van.


26/N

2012. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ló szagom, mert ismerem a zuhanyt. Minden lovazás után ott kötök ki mikor haza érek. Én a suliba rendezett vagyok. Szépen fésült haj, meg minden cukiság. A lovardába meg mint valami szakadt lovász :D És azaz igazság, hogy mind a kettő én vagyok, mert mindenhogy jól érzem magam. :D
2012. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Suliban nincs, olyankor rendesen megcsinálom magam, mondjuk sminkelni sosem sminkelek de az amúgy is csak egy fölösleges réteg amit a lányok magukra kennek hogy elfedjék a valódi arcukat.. De szeretek divatosan öltözködni, bár igaz ami igaz, kicsit sportosabb vagyok az "átlagnál", nem szeretem a magassarkút, szoknyát, blúzokat, ilyesmi. :)


A lovardában meg tökmindegy hogy mi van rajtam, a lényeg hogy kényelmes legyen, oda senkinek sem kell kiöltözni, így oda nyilván "elhanyagolom" magam. Ha meg onnan jövök hazafelé nyilván lószagom van, de itthon meg lehet fürdeni meg hajat mosni és már nincs is paci illat :)

2012. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást, lehet valakinek lova, és lehet közben " divatos ", igényes. Azért nem az istállóba járós ruhámba megyek iskolába.:) Igaz, sokan azt hiszik, hogy ha valaki lovagol, lova van az egyenlő azzal, hogy egy igénytelen szar lapátoló(már bocsánat) paraszt. Ugyan úgy lehetsz igényes, attól függetlenül, hogy lovad van.
2012. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. nov. 13. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
oszinten szolva nincs loszagom es sztem divatosan oltozkodom..... en westernes vok.... nekem ez egy lenyomatatot hagyott a stilusomban de persze jo iranyban..... csofarmert hordok inget meg minden olyat mint amit egy nem lovas is hord...... am meg ha furdesz akkor nincs loszagodse...... tudod szappan es viz kell hozza
2012. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én pacim is otthon van, és ugyan volt már olyan, hogy reggel nem bírtam és mielőtt rohantam volna a buszra full felöltözve kimentem hozzá, és uramisten egy kicsit lovas lett a kezem, de erre az esetre a táskámban alapból mindig van egy dezodor/parfüm meg egy fésű..... Nem olyan nehéz összehozni, a lovazáshoz meg eleve nem veszek fel olyan ruhát amit sajnálok :))
2012. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz elhanyagolás alatt. Alapértelmezetten azt nevezzük elhanyagoltnak, aki büdös, koszos, trágyás. Ezt egy zuhanyzással és egy átöltözéssel meg lehet oldani.

Ha olyan problémáid vannak, hogy pl. letörik a körmöd, lejön a körömlakkod, lelapul a frizurád, elkenődik a sminked, nos ezek a dolgok tényleg nem férnek össze a lovazással. Borzasztó ciki, amikor egy lány azért nem vesz fel kobakot, mert attól tönkremegy a frizurája (hallottam már ilyet!). De az sem jobb, aki megpróbálja összeegyeztetni a kettőt, kimegy lakkozott körömmel lovazni, és a körömlakkja fele lepattogzik.

Tanulság: akarj máshogy divatos lenni, mondjuk az öltözködéseddel. Lovazáshoz úgyis ruhát váltasz. Ha a divatosság a cél, nagyon divatos lovasruhákat kapni.

2012. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!