Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy Fjord pónit! Mi...

Szeretnék egy Fjord pónit! Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fjord pónit ( vagy kislovat, ahogy tettszik ) régóta lovagolok és a család úgy döntött, hogy tavasszal kiválaszthatom első négylábú barátomat :) a családból nemigazán ért senki a lovakhoz csak én. A Fjordok szerelmese vagyok. Mindenképpen pónit, vagy legalább kisméretű lovat szeretnék. Nem vagyok több 155 cm-nél. és ugye az nem túl nagy. már nemhiszem hogy 165 nél tovább növök. kinek milyen tapasztalata van a Fjordoknál?? mert én imádom a kicsit makacs lovakat akiknél kűzdeni kell, és nem autómaták!!! a Fjord a Hafllinger és a Sportpóni/ Whels között filózom!

2012. nov. 12. 21:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképp se fajta szerint válassz!! Hallgass a megérzéseidre! ;) Ez a legbiztosabb :3
2012. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Én nagoyn szeretem a fjordokat, tényleg kicsit makacsak voltak akikkel én találkoztam, de jópofák.

Attól is függ h mi a célod. Ha komoly versenyekre mennél, akkor inkább sportpóni, bár fjord is helyt állhat, de ritkább. Nézelődj ezek a fajták között, nézz meg többet is, és az alapján dönts. Edződet azért vidd magaddal :)

2012. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem a fajta alapján választok. bár többen is azt mondták hogy nekem a fjord az ideális :) persze ez olyan mint a kutya... kitalálom hogy én egy feketét fogok venni, aztán odarohan egy kis fehér és beleszeretek! :) hát így van ez...
2012. nov. 12. 23:28
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Ha fjordot akar venni akkor had vegyen fjordot! :) Vagy az lesz belőle, vagy aztán a végén egy magyar sportló XD

Én is szeretem a fjordokat, szívósak, viszonylag "igénytelenek", nem betegeskedőek, szeretik a téli mínuszokat, szeretnek kint lenni cudar időjárásban is a legelőn. :)

Ő például nekem nagyon tetszik:


[link]


Igaz hogy mén, ezért külön kell tartani a többi lótól...

2012. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Welsh meg sportpónit ki is húzhatod a listádról!

Ezek a lovak igazán "pickék" még neked is!van egy welsh lovam de csak kisgyerekek lovagoltatására meg társaságnak tartom!8 éves unokahúgómnak lelóg róla a lába szinte!és nálam ki van szabva hogy maximum 32 kg ólhetnek rá!Fjord és a Haflinger talán versenyekhez is jó lesz neked nekem egy haflinger-magyar félvér keverék lovam volt nagyon szelídek és aranyosak!főként a gyerekeket jobban kedvelik. A fjord szerintem csúnya tömzsi megjelenése van de elég szívós kis jószág hosszú vágtákra ajánlom de csak 42 kilói :)

2012. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
én 147 magas sportpónin meg 145 cm es whelsen lovagolok, és fajtiszták
2012. nov. 25. 20:07
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
a fjord az egy szar -.-
2012. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
és mégis miért kedves utlosó?
2012. dec. 2. 14:44
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van, nekem volt egy fjordom, de végül vágóra adtuk... :( Nem akartuk de muszály volt, senki nem tudott vele semmit kezdeni, pedig nem volt rossz tapasztalata stb... A legjobb idomárok próbálkoztak, nem sok sikerrel.. -.-
2012. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
attól mert egy ló ilyen volt.... Kellett ilyen lovat vennetek, egyébként elég szánalmas hogy azért mert nem olyan volt mint más ló azért megölettétek... nemtudom voltál-e már vágóhídon? Hát én voltam és nem túl szép... szóval szép vége lett a lovadnak! Valaki más akinek fjordja volt?
2012. dec. 29. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!