Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megtanítsak egy...

Szerintetek megtanítsak egy lovardai lovat feküdni?

Figyelt kérdés

Az lenne, hogy van egy ló a lovardában, akit nagyon szeretek, és gondoltam megtanítom feküdni. De az nem lehet ennél baj, hogy más is lovagolja és hogy iskolaló? eküdni már tanítottam lovat, de ő bértartott volt és a gazdájával jóba voltam és ő megengedte, azóta csikós lónak használják.


Jah, és a ló amit tanítanék 10 éves.


Szerintetek?


2012. nov. 15. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj a ló tulajdonosával.Akár az igazgatóval akár az edzővel,de engedély nélkül szerintem ne csinálj semmit.:D
2012. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 x) ***** válasza:
Nem tartom túl jó ötletnek. Alapvetően minden lovas kicsit másmilyen segítségadásokat alkalmaz. Szóval ami nálad azt jelenti hogy a lónak le kell feküdnie, az másnál jelenthet teljesen mást is, vagy egy kezdő lovas véletlenül is alkalmazhatja. A ló nem tudja pontosan elkülöníteni hogy pontosan mit mikor kell csinálni, betanul egy jelzést és ha hasonlóval találkozik akkor végrehajtja amit tanult. És gondolom te sem szeretnéd ha egy kezdő lovas alatt elkezdene vergődni meg hanyatt vágná magát. A másik dolog pedig hogy ha elmondod mindenkinek hogy a ló be van tanítva akkor lesz egy pár meggondolatlan ember aki biztos hogy megpróbálja majd lefektetni hogy növelje az egóját hogy a ló neki is megcsinálta a dolgot.
2012. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem iskolalovat semmi esetre sem. Lefekszik valami gyerek alatt, és abból még baleset is lehet. Arról nem is beszélve, hogy ha egyszer megtanulja, hogy a fekvésért jutalom jár, vagy legalábbis megszabadul a lovastól, lehet rákap majd, ha unja a köröket a kezdők alatt. Szerintem teljesen alkalmatlanná válhat iskolalónak, mert ha esetleg rossz szokásává válik a fekvés, akkor nagyon nehéz lesz leszoktatni róla.
2012. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!