Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez így tisztességes?

Szerintetek ez így tisztességes?

Figyelt kérdés
A lovardában ahol tartom a lovamat a takarmányárakra hivatkozva megfelezték a lovak kajáját,de ez is csak úgy derült ki,hogy többen el kezdük mondani,hogy hát soványak a lovak.Először az volt biztos férges-ez az- meg kell reszelni a fogát,stb.Aztán amikor minden rendben volt bevallota a tulaj,hogy megfelezte az adagot,vagy ez van,vagy megemeli a tartást 15-e(!!!) forinttal!

2012. nov. 16. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én inkább kifizetem a +15 000 tartást,minthogy a lovam teljesen sovány legyen.Az viszont nem tisztességes,hogy szó nélkül kevesebbet ad a lovaknak,mivel ti kifizetitek a mostani adag 2×-ét.Szóval szerintem mond meg a tulajnak,hogy legközelebb egész évre vegye meg a kaját lehetőleg,mert télen fel megy az ára.
2012. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen ... ő mondja meg mennyit kér érte (az a része nem tisztességes, hogy a tudásotok nélkül csökkentette le)
2012. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem a 15 ezer,hanem a stílus.Meg szerintem áremelés ide-oda nincs az lovanként+15e.Már így is 60-at fizetek,és egyre roszabbb az ellátás,szalma is alig van szutyorognak a szaron a lovak-persze mert így feleszik-meg gondolom azon is spórolnak.(Pest megye).Gondolokodom elmegyek máshova ahol ugynaennyiért normális kaját kap.

Maga termeli meg a takarmányt azt mondta kevés termett azzal ki akarja húzn a következő évig nem akar venni...

2012. nov. 16. 11:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el onnét, mert 60 ezer nagyon sok. A Bellandorban volt ennyi szeptemberben.
2012. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen,mert ha eddig 40 lett volna,és felemeli 55-re arra még talán azt mondom ok.De akkor is úgy kellet volna,hogy ézébizé az árak hát,januártól muszály emelnem...Nem úgy,hogy még ő háborodik fel mit reklamálunk,elsőzör még le is tagadja az adagcsökkentést,aztán odavágja,ha nem tetszik lehet ennyivel többet fizetni.Nade így már 75 lenne,vagy 60-ért szaron álló sovány ló...Amúgy kevesebb mint a fele lett mert eddig volt reggel-este 2, délben 1 fágli,ebből lett reggel-este 1,ebéd meg már egyáltalán nincs...
2012. nov. 16. 12:17
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és még meg is kaptam mit ugrálok az enyém csak hobbyló,nem is dolgozik naponta akkor se végez nehéz munkát,nem hal bele,ha kevesebbet eszik.Megjegyzem,a versenyző lovak kajáját nem csökenették ilyen látványosan.Viszont mi hobbysták is ugynannyi bértartást fizetünk!
2012. nov. 16. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:
mi nálunk 35e. körül szokott lenni(néha ingadozik ezreket de mem sokat) és a miénk legjobb lovarda a környèken!!!! meg szerintem is sok a 15e....
2012. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

15000??? Én piszok gyorsan lelépnék, főleg, hogy te "csak" hobbysta vagy. És? Attól még a ló ló, attól még kell neki kaja.

Én sportistállóban tartom a lovam hobbi lóként, és nekünk is emelték az árat, de 3000 forinttal. Szóval az rendben van még.

Mondjuk a minőség sem mindegy, de szerintem ha ilyen gáz, menjetek tovább... Én nem haboznék.

2012. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dobbants onnan!

Mi az, hogy spórol a lovak kajáján? Akkor ne vállaljon bértartást. 75 ezer meg piszok sok, ha azt nézed sokaknak majd egy havi fizetés, de még a 60 is sok.

Vidd el a lovat, szerintem 40 körül is találhatsz jó helyet.

2012. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha van lehetőséged, nézz körül máshol vagy kérdezz ismerősöket, hogy hol van normális bértartás. Persze, emelkednek a takarmányárak és valamiből el kell tartani a lovat, na de a 75 ezer nagyon sok.. Bértartóként én sem spórolnék a lovam takarmányán, szerintem ez legyen az első, hogy rendesen legyen etetve a ló, minden más (pálya, öltöző stb) másodlagos dolgok, de ezt az árat már én is sokallanám, egyszerűen nem reális. Nem tudom egyébként milyenek a körülmények, de szerintem próbálj keresni egy másik lovardát, inkább a ,,körülményekből" adj lentebb (pl kevésbé modern istálló), mint a takarmányból. Addig meg nem tudsz mást tenni, ki kell fizetni a plusz 15 ezret, ne fogyjon le teljesen a ló. Ez a ,,csak hobbyló" dolog meg nagy marhaság, dehát hallani ilyeneket, sőt még ennél cifrábbakat is sajna :( Sok sikert nektek!
2012. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!