Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tatai Táltos lovas iskoláról...

Tatai Táltos lovas iskoláról nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nézőként voltam ott egy edzésen és az edző minden második mondata:"üssed,gyerünk" "pálca...még egyszer" "menjen az a ló,gyerünk pálca" "úgy van ne sajnáld,üssed" :S és hát eléggé meg lepődtem. Egyszer sem hallatom olyat a szájából h:dicsérd meg a lovat vagy valami, mindig csak üssed,üssed,üssed. Kicsit lassabban ment a ló mint kellene egyből nem is az h csizmával hajtsad jobban hanem: pálcával üssed. Valamint láttam félszemmel egy futószáras oktatást a kb.5 éves gyerek, ügetni nem tudod rendesen de a kezében ott libegett egy rendes díjlovagló pálca. oO"

ti mit gondoltok erről? csak én látom ezt így vagy másnak is feltűnt már? aki esetleg már lovagolt ott, milyen véleménnyel távozott?


2012. nov. 20. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Én oda jártam lovagolni egy ideig. Igen, pálcát már az első oktatástól használunk, bár az azért érdekes, h 5 éves gyerek kezébe adnak egy díjlovagló pálcát. Mondjuk ez azért lehet, mert van ott két ló, akiken kicsik/kezdők szoktak lovagolni, és az egyik ló a kettő közül kicsit lusta, na hozzá kell a díjlovagló pálca. Amúgy meg hidd el, a lovaknak nem fáj, ha megütik a pálcával, épp csak megérzik. A Táltosban nagyon figyelnek a lovakra, az edzések végén azért mondják, hogy dicsérd meg, szerszámozd le, csutakold le, stb... Szoktak sótömböket hozatni a lovaknak, rendszeresen hívatnak hozzájuk kovácsmestert, ha megsérülnek orvost hívnak és hagyják pihenni. Egyszóval ne aggódj, nagyon jó dolguk van ott a paciknak, az edző is jó fej, jó a társaság, magas színvonalú az oktatás, tehát csak ajánlani tudom. De ha mégse válna be, van még egy kisebb lovarda Tatán a Fényes fürdő környékén.

15/L

2012. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod:)!

Be kell h valljam nagyon nagyot tévedtem ezzel lovardával kapcsolatban. Azóta már voltam ott lovagolni nem is egyszer és legelső alkalommal egy iskola lovat kaptam, és nála tényleg elég sokszor kellet pálcázni mert csizmával hiába hajtottam,hiába cuppogtam neki, nem ment.

Aztán következőleg egy haladó lóra ültettek, és ő meg mint a szél száguldozott, nem is kellet pálca, csizmát is alig használtam.

Szóval így már értem h az edzésen amit én láttam miért hajtogatta Gábor h: pálca,pálca,pálca. Amúgy tényleg nagyon jó hely,mindenki nagyon nagyon kedves,barátságos és segítőkész. Most legalább meg tanultam h ne ítélkezzek úgy h fogalmam sincs a dolgokról.:$ :D

Ha szabad tudni,te amúgy miért nem jársz már oda?

2012. dec. 1. 09:35
 3/3 anonim válasza:

Na örlök, h bevált! :D

És tök szívesen járnék oda, csak a szüleim nem engedik suliidőben... -.-

2012. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!