Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állatorvosnak/ lovakra special...

Zsokica15 kérdése:

Állatorvosnak/ lovakra specializálódott állatorvosnak milyen tantárgyakban kell jónak lenni?

Figyelt kérdés

Jól keresnek ezek az állások?

Érdemes ennek tanulni?



Előre is köszönöm (az értelmes) válaszokat! :)



2012. nov. 20. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bioszböl es kemiabol mindenkepp, meg matek-magyar
2012. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mateknak semmi köze hozzá, de amúgy biológia és kémia érettségi követelmény is ha jól tudom.
2012. nov. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a matek-magyar alap!!!az mindenhova kell!
2012. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek és magyar tantárgy oké, hogy mindenhova kell, de ha állatorvosira megy a kérdező, akkor az egyetemen le fogják szarni ezeket a tárgyakat. Emelt biosz és kémia érettségi, és nyelvvizgsa a jelenlegi követelmény. Remélem azt tudod, hogy ha állatorvosnak mész, nem csak lovakkal foglalkozol majd. Az egyetem után elvégezhetsz különböző speciális tanfolyamokat (ló, madarak, macska), és a munkahelyedtől függően fogsz mindenféle állatokat ellátni. Ha csak csak a lovak miatt akarnál ilyen pályára menni, azt ajánlom, hogy nagyon gondold meg, mert az egyetemre rohadt nehéz bejutni, és nagyon kemény követelmények vannak. És nem minden állatorvos végzettségű ember nyit saját rendelőt, lesz saját ménese. Sokan laborokban dolgoznak, kutatnak, állategészségügyi szabályokat ellenőriznek, dögöket és veszélyes hulladékot kezelnek... Azt ajánlom, keress egy állatorvost, és tölts bent nála néhány hetet, hónapot. Nézd meg a műtéteket, a vizsgálatokat, így kiderül mennyire bírod a dolgot, és hogy tetszik-e egyáltalán.
2012. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is oda akarok majd menni. Emelten kell biosz és kémia. Sok szerencsét! Remélem ott találkozunk;)
2012. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is állatorvosnak akarok tanulni.:)

Szerintem ne azt nézd, hogy mennyit keres, hanem azt, hogy tényleg ezt szeretnéd-e csinálni. Ha nem "élvezed" a munkát, és nem szívesen csinálod, akkor lehetsz bármi, nem fogsz jól keresni, mert a munkádon érződik, hogy te ezt nem szereted.

Biológiából "kötelező" érettségizned, mellé fizika vagy kémia kell. :)

2012. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Emelt Biosz és Kémia érettségire van szükséged..meg jó sok pluszpontra..
2013. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felvételihez emelt biosz és kémia érettségi kell, és a nyelvtudás is nagyon fontos.

Elég relatív, hogy mennyit lehet keresni vele. Állatorvosi diplomával nagyon sok területen lehet dolgozni, lehetsz egy átlagos állatorvos egy állatklinikán, általában ők keserik a legkevesebbet, mert csak alkalmazottak. Ha rendelőt tudsz nyitni, akkor határ a csillagos ég. De lehetsz kutató, foglalkozhatsz gyógyszerekkel, tápokkal, állatvédelemmel, és még sorolhatnám. Lovakra specializálódott állatorvosból nincs túl sok az országban, de ha egy akarsz lenni közülük, akkor nagyon sokat kell tanulnod, és nagyon kell értened a szakmádat, mert csak akkor fogják ezeket az értékes állatokat rád bízni.

Akkor ajánlom neked ezt a pályát, ha szívből szeretnéd csinálni, és nem állásnak, szakmának, hanem hivatásnak tekintenéd. Azért semmiképp ne légy állatorvos, mert sokat akarsz keresni. Azt sok minden mással is meg lehet tenni, amiért nem kell ennyit dolgozni. Ha belevágsz az egyetembe, nem ez lesz életed legkönnyebb öt és fél éve. Nagyon sokat kell tanulni, nem sok szabadidőd marad mellette, és a vizsgaidőszakban is több vizsga van, mint más egyetemeken.

Én az állatorvosira járok, és nagyon sokat kell dolgozni, hogy jó eredményeket érjek el. És erre azért vagyok képes, mert szeretem, amit csinálok, és tudom, hogy meglesz a gyümölcse, ha keményen tanulok, mert már gyerekkorom óta arra vágyom, hogy állatorvos legyek.

Jól gondold át, és ha belevágsz, sok sikert kívánok hozzá!

2013. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!