Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ettől lehet begyulladva az...

Ettől lehet begyulladva az összes lónak a nyírja?

Figyelt kérdés
Ahol a lovak vannak az egy eléggé érdekes pajta. Egy időben homok volt bent, de a lovak ürülékét nem takarították így mostanra a lovak kb. fél méter ürülékben és a vizeletükben élnek. Ez amúgy fel se tűnik senkinek, mert olyan mintha letapadt agyag és sár lenne. Na most, az összes lónak a nyírja vissza van rohadva és kapkodják a lábaikat. Azt hiszik azért, mert ráhagyják a lovasok. De nem. Annyira érzékeny a nyírjuk, hogyha hüvelyk ujjal megnyomjuk egy kicsit rögtön rántanak egyet a lábukon. Ráadásul azt körmölésnél úgy mint a patát meg kell reszelni, szépen ki kell vágni a nyírbarázdákat, de ezeknek 1 hozzá se lehet érni, 2 teljesen szét van puhulva az egész. Ráadásul van ló akinek nem is takarítják a patáit. Én arra következtetek, hogy a helyüktől van ahol élnek. Az állandó ürülékben tapicgolás, és a vizelet szétmarta a nyírjukat. Szerintetek ezért van? És ha igen, szóljak a lovarda vezetőnek, hogy csinálni kéne ezzel valamit, mert annyira sajnálom a lovakat, hogy képes lennék, szólni, hogy szerintem ezért van és, hogy le kéne szedni a szarréteget és friss homokot beszórni.

2012. nov. 22. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a sz@szban áll ,akkor elkezd rohadni a nyírja. Röviden és tömören lehet kiváltó ok.
2012. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Állandó nedvességben, szarban, húgyban állni egy lónak sem egészséges. Ez lehet a fő ok. A lovarda tulajnak szólni kell, bár lehet ő is tudja mi a szitu, de ha ez nem változik, akkor súlyosabb helyzet alakulhat ki, lesántulhat a ló, a kezelési költségek megnőnek.


Naponta-2 naponta ki kéne almolni, száraz tiszta szalmát, forgácsot kell a ló alá tenni. Illetve el kell kezdeni kezelni a lovakat, különben nyír-rákká alakulhat.

A kezelés nem ér semmit, ha nincs tiszta alom!

Kezelés menete: [link]

2012. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ünneprontó leszek, én feljelenteném. Nem hülye, biztosan tudja, hogy a genyában állnak a lovai, csak mereven lefossa:(
2012. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A feljelentés jó ötlet. Csinálj képeket az alomról, és több ló patájáról. Ezután mehetsz állatvédő szervezetekhez és állatkínzással a tulaj feljelenthető. Mennyi ideje áll fenn ez az állapot? Senki nem akarta őket kikezelni?
2012. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Évek óta. Állatvédőkhöz biztosan nem megyek. Tudom mivel jár, és nem csak annyi, hogy feljelentem és ennyi. Jó kapcsolatot ápolok velük és inkább megpróbálnék szólni előbb. De azért nem tűnik fel nekik, mert le van ragadva. Nem süllyednek bele vagy ilyesmi, de elég zavaró. Nem tudom, hogy szóljak nekik.
2012. nov. 23. 13:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ki kell hívni a hatósági állatorvost. Ne félj ő majd rendet tesz. Neki kötelessége bejelenteni ezt. Feljelentést meg tehetsz név nélkül is.

Én tuti nem hagynám annyiban a dolgot, igaz utána nem kéne még a környékre sem menni.

De most komolyan: hány ember jár oda ki akár tenni-venni, lovagolni? Rajtad kívül senkinek sem szúr szemet, hogy ezek az állatok betegek?

Miért nem fogtok többen össze? Sőt akár tulajnak fel lehetne venni, hogy pár óra ingyen lovazásért ti lovasok kigányoltok onnan.

Az a hely jelenleg lótartásra alkalmatlan. Ki kell hordani onnan azt a sok szart és ha döngölt föld van, akkor ki kell ásni 20-30 cm mélyen és le kell rakni téglával az aljzatot víz elvezetőkkel. Ezután meg 1-2 naponta ki kell ganézni és mindig friss szalmát biztosítani és a lovakat kikezelni.

Ez kb 3-5 napos meló, addig a lovak kinn lehetnének egy nagy karámban ridegben. Persze ezek csak ötletek, de nem kéne ezt annyiban hagyni.

2012. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom. Szerintem direkt nem akarja letéglázni. szerintem annyi is elég lenne, hogy kiszedje valami onnan vagy mi azt a döngölt szart és újra le kéne önteni homokkal, aztán rendszeresen összeszedni a szart.
2012. nov. 23. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:

A homokot is mindig cserélni kéne, mert leszivárog bele a húgy, de benne is marad és ugyanúgy marja a patát. (ha csak nincs bedréncsövezve, ami kivezesse).

Én még mindig a tégla mellett vagyok. Bontottat lehet viszonylag jó áron beszerezni, kicsit nagyobb macera lerakni. Vagy betonozza le az aljzatot, viszont arra vastag alom kell. Elég akkor hetente 1x kidobni az egészet, viszont naponta a hugyos/szaros részeket ki kell dobni.

2012. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már állatkínzási eset. Hagyni, hogy saját sz@rukban álljanak évekig, ez a nyírrothadás leggyakoribb oka amúgy, előbb-utóbb használhatatlanok lesznek azok a lovak. Állatorvos, állatvédők...
2012. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Állatvédőket nem hívhatom értsétek már meg. Egyrészt képtelen lennék, mert a tulaj szereti a lovat, csak még nincs tisztában ilyen mélyen, hogy mi jó a lónak és mi nem.

Valahogy finoman kéne vele közölnöm, hogy ez így nem jó és nem mehet tovább.

2012. nov. 25. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!