Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitcsináljak? Bővebben lent

Mitcsináljak? Bővebben lent

Figyelt kérdés
3-4 hónapja kezdtem el lovagolni tanulni 15 éves vagyok és már tudok vágtázni is de egyszerűen abba a lovardába semmit nem tanítanak ilyeneket, hogy nyergelés kantározás pucolás még a kengyelt se tudom beállítani magamnak..kb oda csak olyanok járnak akik már vagy 5éve odajárnak és mindent tudnak én pedig olyan gáznak érzem magam köztük nem tudok alap dolgokat a többieket meg nem merem megkérni, hogy mutassák meg mert olyan barátságtalanok rám se néznek és ugy érzem hogy még le is néznek hogy nem vagyok lovas ilyeneket nem tudok de hát nem mutatta meg senki az oktató is alig foglalkozik velem

2012. nov. 24. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne félj megkérdezni valaki, hogy mutassa be ezeket a dolgokat. Néma gyereknek az anyja se érti a szavát. Esetleg a segítődnek felajánlhatsz egy tábla csokit :D
2012. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia

Szerintem,ha teheted menj olyan közegbe,ahol barátságosabbak,és megmutatják,mit hogyan kell.,Elvileg ez egy lovas oktató dolga.Egyáltalán nem gáz,ha nem tudsz ilyeneket,hiszen senki nem mutatta meg neked.Vagy ha nincs lehetőséged máshová menni,szedd össze a bátorságod,és kérd meg az oktatót hogy mutasson meg neked pár dolgot...sok sikert.

2012. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

LOVARDA VÁLTÁS! de sürgősen! nem tudom milyen lovardába jársz, de ahol én kezdtem anno, az első futószáras edzés előtt, amikor még azt se tudtam h mi az az ügetés, kb. fél óráig magyarázott az oktató h mit hogyan kell (pucolás,nyergelés,patakaparás,kantározás stb..).

Aztán következő alkalommal kikérdezett és ha nem tudtam valamit újra elmagyarázta. Amikor már mindent helyesen el tudtam mondani akkor meg engedte h én csináljam, persze végig ott volt mellettem és segített.

Szerintem ez a tisztességes lovas oktatás. Mert ez mind-mind hozzá tartozik a lovagláshoz.

Azóta lovardát váltottam és ahol most vagyok, ott szomorúan tapasztalom h a futószáras oktatás úgy zajlik le h a pálya szélén várnak a lovasok eléjük vezetik a lovakat felülnek rájuk és fél óra múlva leszállnak, a lovakat elvezetik és ennyi volt a "lovas oktatás". Szerintem ez borzalmas, ezek a lovasok honnan fogják majd megtanulni h kell nyergelni,kantározni?!


Ha viszont te nem akarod ott hagyni a lovardádat akkor meg legyél bátor és merj segítséget kérni! vagy tudok ajánlani lovas oktató filmeket ahol magyarul elmagyarázzák h mit hogyan kell,fenn youtube-on van egy pár ilyen.

De ha van lehetőséged minél előbb keres másik helyet ahol lovagolhatsz, mert ha még kérdezni sem mersz akkor ott nagyon nagy bajok vannak. Én annak ellenére is h már kb. 3éve életem részei a lovak, állandóan fárasztóm az edzőmet a hülye kérdéseimmel, amikre ugyan tudom a választ de azért megkérdezem h biztosra menjek, és mosolyog ugyan de mindig válaszol.:)


JA! és 3-4 hónap után ha már tudsz vágtázni, akkor legyél nagyon is büszke magadra. Ne érezd magad gáznak mert nem vagy az, az edződ gáz h nem tanítja meg ezeket az alapvető dolgokat. Nekem ugyanis 1,5 évembe telt mire elkezdhettem a vágtát még csak tanulni! De te nagyon ügyes vagy ha ilyen hamar már megy.:)

2012. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy kezdi a lovardázást, hogy az ottani gyerekek barátságtalanok vele, hiszen egy haladó, összeszokott csapatba kerül a kezdő lovas. Próbálj velük ismerkedni, beszélgetni. Szerintem nem gáz, ha megkérdezel tőlük dolgokat, de én is az edzővel kezdeném. Kérd meg, hogy hagy segíts a kantározásnál meg ilyesmi dolgoknál. A baj az, hogy egy suli lovat felkantároznak, nyergelnek reggel, mennem rajta sorban a lovasok, majd mikor te már hazamentél szerelik le. Legyél nyílt, hisz ő az edző, ez a dolga. Ha nem kérdezel, honnan tudja, hogy te szeretnél nyergelni? :)
2012. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ a segítséget:)
2012. nov. 25. 21:08
 6/7 anonim válasza:
Figyu gonosz leszek:de 3-4 hónap után már vágtázol az nem túl biztonságos.(legalábbis szt.)Ha valaki nem ért egyet akkor írjon mert érdekel h ő mit gondol
2012. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki heti 3x kijár és jó az oktatója 4 hónap alatt már simán vágtázhat biztonságosan egyedül. Sőt akár terepen is.
2012. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!