Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom megértetni egy...

Hogyan tudom megértetni egy adott lóval h én vagyok a főnök, pálca használat nélkül?

Figyelt kérdés

Hevederhúzásnál folyton felém harapdál, én rászólok ugyan, de bántani nem akarom.

Van olyan módszer amivel fájdalom mentesen tudom rávenni arra h tűrje a hevederhúzást? (csak nálam csinálja ezt,de nem csak ő, szinte az összes ló a lovardában.)

Tudom h ez azért van mert nem tisztelnek. hogyan nyerhetem el a tiszteletüket?



2012. nov. 24. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Drágám, te nem főnök vagy, hanem "lógyilkos". Ezt jelenséget hívják hevederiszonynak, azért alakul ki, mert egyesek izomból felrántják a hevedert, ami kipréseli a levegőt a ló tüdejéből, és lévén fuldokolni nem olyan jó, ez nem szokott nekik tetszeni. Így tehát ellenállnak. Na akkor ezek után találd ki min kéne változtatni...
2012. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig épp az h próbálom mindig, szépen lassan,óvatosan húzni, mindkét oldalon 1-1 csattal feljebb tenni, és előtte mindig meg simogatom ott ahova a heveder kerül. :)közbe beszélek hozzá,nyugatom. és akkor amikor szólok az edzőnek h segítsen akkor ő, idézem szavait "ezért kell gyorsan meghúzni a hevedert, nem véletlenül hívják felrántó szíjnak, és így még csak ideje sincsen megharapni" (és ő úgy is csinálta, érdekes felé se nézett a ló.)

na most akkor kinek van igaza? még mindig "lógyilkos" vagyok?:) ja és talán azt kifelejtettem h nem csak heveder húzásnál csinálják, hanem akkor is amikor a kefével pucolom a heveder helyét! na most ítélkezzél "drágám".:)

egyébként a kérdés meg nem ez volt, mert TUDOM h miért csinálják, azt nem tudom mit tehetek ellene (fájdalom mentesen)!

de köszönöm a válaszod, nagyon nem segítettél vele!:) további szép napot!

2012. nov. 24. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Kétszer orcán vágod a kis kacsóddal miközben rászólsz és utána nem fogja csinálni. Ne aggódj nem tudsz akkora fájdalmat okozni neki. Viszont ne várd ki, míg megharap. Gondolom az edző is orrba nyomta, amikor felé kapkodott, így lerendezte a dolgot, azóta egyik se akarja bántani, mert tudják, hogy ő a főnök. Ma a hevederhez kapkod, holnap lehet már a hátsó lábát veszi el vagy épp rád emeli.

A ló ellen annyi erőszakot kell alkalmazni,amennyit ő feléd. Ha odakap, akkor te is kapj oda, ne hagyd rá, mert csak rosszabb lesz és ez az összes lóra vonatkozik. Utána elég lesz csak rászólni.

2012. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. nov. 24. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
na az összes kérdésedre válaszolok(nem írok most ékezetet, úgy gyorsabb) na tehat: szerintem a lonak fel volt torve a hevederhelynel, (vagyis ott sebes volt) es ugy is lovagoltak vele, ezert beidegzodott neki, hogy az, ha ott pucoljak, vagy meghuzzak a hevedert, faj neki , es odakap ha mar nincs is neki sebe, es nem is faj neki. Az edzoddel pedig azert nem csinalja ezt, mert tudja hogy O itt az "ur" es szepen kell viselkedni, annnyit tehetz fajdalom mentesen, hogy kikotod, de ez csak atmeneti megoldas, es elfogja kezdeni azt csinalni, hogy mivel mar nem tud feled harapni, az elso labaval rugdossa a sajat hasat ott ahol a heveder ven(tapasztalat). szoval finoman uss ra a nozijara (finoman, mert ott nagyon erzekenyek!!) es hatarozottan, de nem kiabalva mondd azt nyugodtan, hogy nem! ennyi egy szo, es utana mar csak azt kell mondanod, hogy nem, nem kell ra utni az orrara...remelem segitettem
2012. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Segítettél, köszönöm:)
2012. nov. 25. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkepp probald ki a szabadidomitast, akar hiszed, akar nem, hasznos :) Es mindketten elvezni fogjatok ^-^

Es meg valami: jol teszed ha nem utod meg semmi, ugy csak eldurvul a lo... Folytasd csak a dicseretet, simogatast ;)

2012. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves szabadonidomító!

Szép dolog meg elismerem eme tevékenységet, viszont megkérdezném, hogy te hogy rendezed le a hatalmi viszonyt egy lóval? Pl egy csikóval aki bepróbálkozik esetleg betámad futószáron?

Nem egy példát tudok mondani arra, hogy a simogatással meg így pacikám-úgy pacikámmal mit lehet elérni egy lónál, aki próbálja átvenni a hatalmat: mellbe rúgást, harapást, durvaságot.

Lehet, hogy neked eddig még csak olyan lóval volt dolgod mely automatikusan elfogadott vezetőnek. A lóval határozottan, de finoman kell bánni. Én szeretem a lovam, de amint látom, hogy hatalomátvételre készül lereagálom.


Szóval ok simogatni kell a lovat, meg jó a szabadonidomítás, de annak is alapja a tisztelet, mint minden másnak, és ha ez nincs meg, akkor a ló könnyen visszaélhet a bizalmaddal.


üdv egy parellis

2012. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,igen jó is lenne, de sajnos nincs saját lovam.:( Viszont nagyon érdekel a téma és tudom h hasznos, sokat olvastam már róla. Amit lesz saját pacim, az lesz az első dolgom vele h Parelli.:D
2012. dec. 1. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:
8# igen igazad van vegulis... :) Meg nem volt csikoval dolgom xD Teljesn egyetertek :D
2012. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!