Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregszekrény házilag?

Nyeregszekrény házilag?

Figyelt kérdés

Miből ajánlott elkészíteni? Milyen vastag faanyag szükséges hozzá?

Féltető alatt állna, 2 lónyi cucc van, és nem fontos h szép legyen, viszont olcsó.

Mivel kéne kezelni h bírja a csapadékot, párás időt?



2012. nov. 25. 19:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és hol lehet nyeregtartót szerezni bele?
2012. nov. 25. 20:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Hüm. Akasztós nagy szekrény: [link]

Mi ilyet használtunk és marha kényelmes volt, további polcokkal még jobb, ha nem fontos a szépség, én nagyon szerettem, sokkal kényelmesebb, mint a nyerges szekrények, nekem azokban soha nincsen elég hely. Itt meg nekem 3 nyereg elfért a keresztlécen.

Nyerge tartót pedig lovasboltban, bármelyikben szerintem, és vennék mondjuk a szekrényhez kantár tartót és felfúrnám.

2012. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csapó kettő: [link]
2012. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, h többeni s használnák, és előre látom, hogy a nyerget úgy összegyűrnék, ahogy csak lehet, ha az akasztós szekrény keresztlécére raknám :S

Egyébként jó ötlet, köszönöm! Bár most biztos nem játszik...

Kantárnak már kitaláltam h fából lesz, olcsóbb, és ugyan úgy megfelel, ismerőstől szerzek egy 5 cm-es szeletet a fából, és kész :)

Nyeregtartót sok helyen láttam, de 4-5000 Ft-ért, amit én kicsit soknak tartok. :S

2012. nov. 26. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az egyik oldalon vettem egy kétajtós akasztós szekrényt, tudod, azt a régi fajtát, sima, barna fa szekrényt. 1000 forintért. Lejjebb tettem benne a rudat, amire a fogasokat akasztották anno, és tessék: elfért benne két nyereg. Plusz nagy hely van benne, felszereltem két kantártartót, és egyből kész a lovas szekrény. Még felül egy polc is van benne, így takarót, kobakot is tudok tenni oda, és nem az aljában kell turkálni.

Meg egy lakatot tettem még kívülre, és már zár is volt rajta, plusz az ostor is belefér.

Féltető alá pedig, ha nem éri az eső, szerintem jó. Jah, és az enyémnek lába is van, tehát nem ázik a földön.

2012. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OSB lap + tetőléc + pozdorjacsavar. Aztán xyladecorral vagy ilyesmivel lefesteni.


Nyeregtartót meg lehet csinálni bele a tetőlécből is, én mondjuk hegesztenék mert itt megvan hozzá minden. :)

2012. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is az OSB jutott először eszembe :) Mivel kell pontosan lekenni, h bírja a kiképzést?
2012. nov. 28. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!