Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló tiszta állat? (bővebben...

A ló tiszta állat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A ló tiszta állat? Úgyértem,hogy ha magára hagynánk,akkor ügyelne magára tisztaság terén? (mint pl: a macskafélék,akik maguktól tisztálkodnak,vagy pl a kutyák akik elássák ürüléküket)

2012. nov. 26. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, de azt tudom, hogy amelyik vízből a ló iszik, abból az ember is ihat, nem lesz baja tőle
2012. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tele lenne minden lócitrommal, nem takarítja el maga után. Összepisil mindent, kefélni kell a szőrét, sörényét, patkoltatni. Istálló kell neki, ahol vályúból ehet és naponta tiszta alom. Nem is sorolom, elég drága a tartása.
2012. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2.válaszoló,nem mintha tartani akarnék! :D

2012. nov. 26. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kifejezetten tiszta állat. Pisilni nem szeret akárhol, de az igényesebbek önszántukból szobatiszták, még akár boxban is kijelölnek egy sarkot ahova sz@rni járnak. Fetrengés előtt megnéznik hova fekszik és még lehetne sorolni. Azt nem kell nézni, hogy mi van, ha bezárjuk és térdig trágyában tartjuk, mert ugye olyan körülmények között az ember se maradna sokáig tiszta.
2012. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

szia!

Nem tisztább, mint a kutya. De a kutya soha nem ássa el az ürülékét, nem tudom, honnan vetted. Csal a macska kaparja el. A kutyáim után mindig nekem kell(ett) összeszednem.

2012. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben nem tiszta, hogy vigyáz magára, nem arra törekszik, hogy szépen csillogjon a szőre. Pont azért fetreng bele a sárba, hogy abba beleragadjanak az elhalt szőrszálak, a megszáradt izzadtság, esetleges élősködők. Általában még nagyobb területen, pl. karámban is kijelölik maguknak a "wc"-t. Pisilni nem szeretnek olyan helyen ahol felfröcsöghet a lábukra. De nem állnak neki naphosszat nyalogatni magukat.
2012. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hempergésnek is megvan a maga funkciója. Nálunk nagy karám van, nyáron szoktuk őket locsolni, hogy hűtsük őket, ezután fogják magukat, és belehemperegnek a legnagyobb porba. Nem azért teszi, hogy bosszantson, mert piszkos akar lenni, hanem mert ezáltal segíti a hőleadást, nem kap napszúrást és az élősködők ellen is véd.

Ha nincs sár, max porosak lesznek, sárnál is, ha csak abban tud hemperegni, akkor is azt mondják: 7 nap után magától lepereg :D Szóval a szőrzet is viszonylag tiszta. Sőt ha jól van takarmányozva még a poros ló szőre is csillog.

Ha teheti nem fekszik bele sem a lócitromba, se a húgyba, erre kínosan ügyel. Persze ha állásban van, akkor is igyekszik 1 helyre potyogtatni, de ott nem mindig van hely, hogy ne tudjon belefeküdni. Ismertem olyan lovat, aki úgy oldotta meg, hogy átfordult és a szomszédba potyogtatott.


A kutya meg nem tiszta állat, pl a kotorék és vadászkutyák előszeretettek hemperegnek más állatok ürülékébe, hogy elfedjék a szagukat (ragadozó). Ez számomra minden, de nem tiszta, sőt inkább undorító.

2012. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt te se gondoltad komolyan . Egy lovat nem lehet csak úgy ott hagyni "majd takaríts magad után " sőt még se a kutya se a macska nem ilyen . És ha a macska attól tiszta mert mosakodik akkor elmondom a lovak egymásnak szokták le nyalogatni a koszt . Egyébként tiszta én tényleg nem pisil mindenhol és nem is sz@rik mindenhol .
2014. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!