Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérlek válaszolnátok a kérdése...

Míra.4 kérdése:

Kérlek válaszolnátok a kérdésemre? Többi lent

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem hogy pl. egy hónapban hányszor kell a lónak a patáját és a nyerget meg még stb. zsírozni hogy kell hozzászoktatni a kutyát a lóhoz elősször még bántani fogják egymás stb......?

Maradjatok a Témánál és légyszi írjatok.!!

Köszi



2012. nov. 26. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A patáját nyáron én mindennap lemosom és bezsírozom patazsírral.Ha rosszabb a pataszerkezete akkor célszerű is minden lovaglás után leápolni. A nyereg ,kantár és hasonló bőrszerszámokat én (lusta vagyok)csak 3-4 havonta kenem át bőrszappannal. De ha öregebb a bőr és jobban ki van repedezve már akkor lehet sűrűbben is elvégezni ezen teendőt. Szerintem a kutyához különösebben nem kell szoktatni a lovat ,inkább a kutyák szokták furán fogadni a lovakat,nem értek a kutyákhoz de szerintem ha még fiatal korában lovakhoz szokik akkor könnyen megszokja .Nyilván öregebb kutyát nehezebb átállítani a lovak társaságára.
2012. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hetente 1-2-szer szokták kenni a patát. Nyáron fontos, hogy előtte 5 percig legyen áztatva, mert különben kiszáradhat. Télen viszont pont azt kell megelőzni, hogy túl puhuljon a sok víztől, ezért télen is fontos kenni. Én amúgy nem sűrűn szoktam kenni. Jók a lovaim patái, nem találom szükségesnek. A ló patájától is függ. A nyerget, kantárt szappannal érdemes sűrűbben átmosni, amikor látod, hogy már nagyin izzadtságos, sáros. Ha elveszti a rugalmasságát, akkor érdemes zsírozni is.

A kutyák többnyire félnek a lovaktól. Nincsenek hozzászokva ekkora állatokhoz. Jó esetben a ragadozó ösztönük sem érvényesül. Nagyon hülye, neveletlen, főleg ölésre kitenyésztett kutyáknál fordul elő, hogy nekimennek a lovaknak. Eddig egy esetről hallottam. Ha rendesen van nevelve a kutya és engedelmes, akkor nem lehet baj. Nem szabad hagyni, hogy kergetni próbálja a lovat, mert ha nincs hozzászokva a ló, akkor megijedhet tőle. Nálunk az elején a ló kergette meg a kutyát. Mivel terelő kutyánk van, ezért próbálja terelni a lovat, de a ló észre sem veszi.

2012. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden nap ne kenjük a patát, nem arra van. Még elkezd rohadni.
2012. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.!! Örülök hogy a Témánál maradtatok és nem oktattatok ki mint ahogy azt általában szokták. Mindenkinek hálásan Köszönöm.!! <3
2012. nov. 29. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!