Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez a ló szürke...

Szerintetek ez a ló szürke vagy deres?

Figyelt kérdés

Most azon megy a vite, hogy szürke vagy deres-e...

Én gondolkodás nélküld rávágtam volna, hogy deres, de így elbizonytalanodtam, hogy sokak szerint ez a ló szürke. Ha szürke akkor valaki elmondaná hogy mi egy deres és egy szürke ló között a különbség?


[link]


2012. nov. 30. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez egyértelműen deres! A vállán és a szügyénél az almák is látszanak!

Szürke lónak pedig azokat a fehér lovakat hívják, amelyek teljesen patáig fehérek és a hosszú szőrei (sörény,farok) is fehér! Fehér ló nincs, ezek a szürkék!

2012. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Igen, eddig én is így tudtam , de akkor megnyugodtam, csak most bezavart hogy sokak szerint szürke...:)

2012. nov. 30. 09:33
 3/12 anonim ***** válasza:
A lovak színére van vagy 300 megnevezés, de a gyakorlatban alig fétucatot használunk, és egyálatlán nem kötlező megkülönböztetni a szürké-t a derestől, mint ahogy egy erősen tűzött pejt is le lehet már szürkézni. Ez messze nem olyan merev rendszer, mint ahogy az eslő beállítja, hogy teljesen fehérnek kell lennie...
2012. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Hivatalosan így van a tankönyvek szerint! Ezt tanultam! Csak ezután tudom mondani! Persze találkoztam olyan emberrel is aki minden lovat pejkónak hív! :D
2012. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez egy almázott szürke ló.

A deresnél nincsenek "almák", ott fehér szőrök keverednek a színesek közé.

2012. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző! Szerinted akkor milyen az almás-deres?? Ha nincs almázott deres ló?
2012. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ritkaság számba megy de nekem pont egy almás-vasderes lovam van!

Itt van némi infó: [link]

2012. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:

Egy deresnek "fordított" almái lehetnek, de ez egy nagyon ritka változat. Úgy fakul ki, hogy kerek foltokban sötétebb marad. Az almásszürkének meg világos kerek foltjai jelennek meg, amik idővel összeérnek. A szürke világosodik az életkor előrehaladásával és az almák szinte kivétel nélkül eltűnnek idővel, a deresek színe valamennyit változik télen és nyáron, de összességében nem fakul ahogy öregszik. A szürkéknek a fején kezdődik a világosodás, a dereseknél meg jellemzően a fej sötét marad.


Ez egy deres:

[link]

Ez meg egy szürke:

[link]


A te képeden szerintem almásszürke van, és a színe alapján még elég fiatal.

2012. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

roxy: almásderes nincs, az egy hibás népi elnevezés.

Pitypusz: korrekt! :) Végre valaki! :D

2012. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Platypusz... bocsi:)
2012. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!