Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen lehetőségek...

Szerintetek milyen lehetőségek vannak? Ismertek még ilyen viselkedésű lovat?

Figyelt kérdés

Holnap megyek az osztálytársnőmhöz vendégségbe.Van egy lovuk

és az barátnőm elmondása szerint nagyon vad és senkit nem enged a közelébe. Nekem is van egy lovam.És mit ne mondjak nekem az a tény,hogy senkit nem enged a közelébe kicsit új mert nagy szerencsémre az én lovam rettentő nyugodt.Csak arra lennék kíváncsi,hogy ennek a viselkedésnek (a vadságnak) lehetnek belső okai is nem? Foglalkoztam már egy ilyen lóval.De ő megtűrte az embereket a közelében.Egyszerűen nem szerette,ha sok ember állja körül vagy ha ki van kötve...illetve a nyerget sem szerette.De hogy senkit ne engedjen a közelébe??? Holnap megengedte a barátnőm,hogy bemenjek a lóhoz és foglalkozzak vele. Arra gondoltam megpróbálom a Kapcsolódást és jól megmozgatom.(szegény csak 1 hónapban 2x vak kihozva mozgatni.) Ez szerintetek jó ötlet? Szeretnék közelebb kerülni a lóhoz. A nyerget nem tűri meg a hátán a barátnőm elmondása szerint.Ezen nem is csodálkozom mert kb 2 éve nem volt rajta nyereg.De Ti miket javasoltok? Mit csinálhatnék holnap azzal a lóval? Bocsánat a sok írásért.Előre is köszönöm a válaszokat :)


2012. nov. 30. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
legyen kint nagyon sokat a karámban ha lehet éjjel-nappal tele van segge és így vezeti le
2012. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Következetesség, türelem és ki kell vívni a tiszteletet. Valószínűleg nem megfelelően bántak vele és rájött milyen ereje van. Esetleg sikerült megijesztenie a barátnődet, és rájött hogy ki tudja használni. Én nem biztos, hogy el kezdenék vele foglalkozni. Ha nagyon el van rontva képes lesz neked rontani és fellökni.
2012. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tapasztalatom szerint az a ló lesz vad, akivel nincs eleget foglalkozva
2012. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a csatlakoozás első lépésnek jó lesz, de azért óvatosan, ha annyira vad :) Aztán ha esetleg máskor is mehetsz megpróbálni játszani vele.. nem is feltétlenül parellizni, én is van, hogy csak simán kimegyek hozzá, és futkározunk :) Ilyen kis apró dolgokkal fél év alatt oda jutottam, hogy régen elrohant a karám másik végébe, most meg néha nyihog, de minimum odajön hozzám :)
2012. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy alkalomtól ne várj csodát. Nem csoda, ha tele a segge, ha nem mozoghat eleget. Az a ló piszkosul el van lehet hanyagolva.

Mielőtt bármit csinálnál vele engedd ki a karámba és ostorral mozgasd meg szabadon, hogy kimenjen az istállógőz. Aztán nagyon óvatosan kezdj vele dolgozni, hisz nem tudhatod, hogy fog reagálni. Ha agresszív, akkor ki kell vívnod a tiszteletét. Első körben ne erőltesd a nyerget, már az is nagy lépés, ha a közelébe enged és mondjuk le tudod kefélni, tudod vezetni. Még a lábfeladást sem erőltetném. Csak szépen lassan mindent.


Csak azt nem értem minek az ilyen embernek ló, aki nem tud foglalkozni vele és az alapvető mozgás szükségletét sem tudja kielégíteni.

2012. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kivadult lóval te nem fogsz kapcsolódni egy vandégség alatt. Egyszerűen fizikailag nincs rá elég időd, hiszen az a ló nem pusztán neveletlen, hanem az embert veszélyforrásnak tekinti. Ha elkezded egrecíroztatni, akkor csak romlani fog. Szóval most vagy foglalkozol vele, de akkor rendszeresen, vagy nem, de az úgy nem fog működni, hogy 1 óra alatt majd megváltod a világot.
2012. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Hát...először odamentem és minden rendben volt.Csak amikor odakiáltott a barátnőm,hogy nemsokára ebéd akkor megharapott a ló.De a végére sikerült kapcsolódnia és tudtam vezetni is. Sajnos nem járhatok hozzá rendszeresen mert nagyon messze laknak és (sajnos) nem érdekli a barátnőmet annyira a ló.:( Tényleg nagyon aranyos ló...csak ha naponta 1 órát rászánna fél év alatt már közel sem lenne vad.Szegénykém ( mármint a ló) nagyon szeretet hiányosnak tűnik:(
2012. dec. 3. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért tartják a lovat? Nem tud vele mit kezdni és még veszélyes is...
2012. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Igaz Állatbarát ***** válasza:

Legyen minden nap reggeltől-estig az udvaron,hogy mozoghasson,és este bezárni.

Aki hobbiból tartja,és

nem munkára,lovaglásra,

az legalább ennyit tegyen meg,

mert utána lemerednek a lábai,

nem hiányzik,hogy megbetegedjen!

Ezenkívül a Lovacskának minden nap adni kellene szeretetet.

2012. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!