Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tereplovagláshoz vegyek...

Tereplovagláshoz vegyek gerincvédőt?

Figyelt kérdés

Mindig a tereplovaglás volt az álmom, meg úgy simán a lovaglás is, de sokáig sajnáltam érte a pénzt. 10 hónapja azonban úgy voltam vele, hogy egyszer élünk, annyi hülyeségre is elkölthetném a pénzt, a lovaglásra ne sajnáljam már... :)

Azóta járok heti 1x lovagolni és azt mondta az oktató, hogy ha szeretnék, a jövő héttől mehetek velük terepre! :D


Kobakom van, viszonylag drága, viszont gerincvédőm nincs. Láttam, hogy használtan tök olcsók, szerintetek érdemes venni egyet?


2012. dec. 1. 00:30
 1/7 A kérdező kommentje:
A lovarda biztosítana mellényt, de ha már ezentúl úgyis járhatok rendszeresen terepre, gondoltam jobb lenne egy saját. Vagy felesleges?
2012. dec. 1. 00:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem árt ha van, előfordulhat, hgy az életedet menti meg.

Hozzáteszem, én hegyi terepre jártam évekig, minden biztonsági eszköz nélkül, nyáron 30 fokban fürdőruha-felsőben.. Ott senki nem használt sem kobakot, sem gerincvédőt. Szerencsére Semmi komolyabb esésem nem volt.

De ezt ne tekintsd követendő példának.

2012. dec. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed rá, akkor javasolt venni. Valszeg soha nem fogod hasznát venni, deha mégis, akkor meg nagy védelmet ad.
2012. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Remélem, hogy soha nem fogom hasznát venni, de az érdekelt volna, hogy ha mégis leesek, mennyit véd. De akkor ha nem is most rögtön, de veszek egyet. :)

Meg igazából még soha nem estem lóról, így azt sem tudom, hogy ha összejönne, mennyire szerencsétlenül esnék.

2012. dec. 1. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Én biztonságpárti vagyok, mellény vagy gerincvédő legyen, sohasem lehet tudni.

Lépés, ügetés, vágta is megy már?

2012. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, az volt az oktató kikötése amikor elkezdtem lovagolni, hogy amíg nem megy szőrén a vágta, addig szó sem lehet terepről. :)
2012. dec. 1. 23:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Mármint voltizs+pokróc-kapaszkodás. :D
2012. dec. 1. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!