Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igaz, hogy a ló veséjét...

Igaz, hogy a ló veséjét tönkreteszi a maláta?

Figyelt kérdés

A lovardában malátás zabot, vagy inkább zabos malátát kapnak a lovak a lovak. Jó esetben van zab.

Azt hallottam, hogy rámegy a veséjére és pár éven belül tönkreteszi. Ebből mennyi igaz?


2012. dec. 1. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a veséjét teszi tönkre, hanem a hasnyálmirigyét és a máját, mivel rengeteg alfa-amiláz enzimet tartalmaz.
2012. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Májat akartam írni, köszi.

Tehát akkor tényleg igaz, hogy tönkreteszi?

2012. dec. 1. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sört sem ihatnak :(
2012. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocs, de ezen nincs kedvem poénkodni.

Mert ha tönkreteszi, akkor nagyon el kéne hozni a lovat. Már több, mint fél éve ott van. Nem akarom, hogy bármi baja legyen.

És a szénát sem eszi, csak a szalmát... Mert a szalma jó minőségű, de ezek szerint a széna ehetetlen számára.

2012. dec. 1. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem elméleti kérdés volt, nem gondoltam volna, hogy nagy a baj :( a 3. voltam
2012. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!