Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni. Tudnáto...

Lovat szeretnék venni. Tudnátok segíteni minden fontos dologban? 16/L

Figyelt kérdés
12 éves koromban minden hétvégén kijártam lovagolni egész napra,kb másfél éven keresztül. De mivel mást is sportoltam mellette(versenyszerűen) ezért nem volt időm kijárni a lovardába. 14 éves koromban minden álmom egy saját ló volt, de a szüleim nem engedték meg, mert gondolták hogy csak 1x-i lelkesedés. Most hogy 16 lettem újból felhoztam nekik a dolgot, de úgy, hogy a bértartást saját pénzből fizetem, így aztán beleegyeztek. Mivel egyáltalán nem vagyok jártas lóvétel, lószállítás,papírelrendezés témában, nagyon örülnék ha segítenétek. Előre is köszönök minden segítőkész választ!

#szállítás #lóvásárlás #ló kiválasztása
2012. dec. 2. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is, csak jóindulatból mondom....: 16 évesen ne nézz lovat,ha szüleid sem értenek hozzá akkor valami szakértőt vigyetek magatokkal, mert nagyon csúnyán kihasználhatják a tapasztalatlanságot lóvásárlásban.Ha nem tudjátok, hogy pontosan mit kell nézni egy lovon vásárlás előtt azt az eladó észre veszi és rátok sózza a ,,selejt,, lovat!!

A lóvásárlással kapcsolatba minden tanácsot megtalálsz a www.lovasok.hu weboldalon! Nagyon jól leír mindent!

2012. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Van egy nagyon fontos szempont ,amivel kezdeni kell a kiválasztást. Először is döntsd el ,hogy milyen célra akarsz lovat venni,és abban a kategóriában keresgélj. Mert teszem azt mondjuk ,hogy hobbira kéne ,akkor felesleges megvenni a drágábbnál ,drágább sportlovakat,ez esetben olyan lovat érdemes választani,ami hobbi célokra alkalmazható. Vétel előtt állatorvos is jó ha látja a lovat.
2012. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha nem vennék lovat, hanem úgymond "örökbe fogadnék" ott, ahova lovagolni járok, és én fizetném a havi dolgait, mennyire tűnik jó ötletnek első lónál?
2012. dec. 2. 15:46
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
:D:D:D nem akarlak elkeseríteni, de hol van olyan hely ahol iskola lovat csak ugy örökbe adnának???? Az meg nem épp a legkifizetődőbb, mert te fizeted a kölcségeket, amig nem vagy ott addig más is használja...Inkább akkor vegyetek saját lovat, de az tuti, hogy te 16 évesen nem fogod tudni fenntartani!!!!!Nagyon drága hobby lett a lovas sport!!
2012. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lóvásárlás jobb ötletnek tűnik, mint örökbe fogadás, amit kétlek, hogy lehetséges lenne!
2012. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lóvásárláshoz mindenképp vigyél szakértőt, lehetőség szerint állatorvost is... Lószállításhoz lehet bérelni lószállítót, ha meg a kocsitok nem húzza el, olyat is lehet keresni aki el is viszi.. Papírozni mindenképpen le kell, érdemes adásvételit is írni, a lóútlevelet meg a származási lapot kell beküldeni, és átiratni a nevetekre. Aztán még a lóútlevéllel kapcsolatban, meg kell nézni, hogy az előző tulaj mit kért, mert benne van az is, hogy halála után szánod e emberi fogyasztásra vagy sem. Ha esetleg az van amit nem szeretnél még azt is átiratni. Az egészségügyi dolgait, oltásokat meg ezeket mindenképpen ellenőrizd! De ezt először mindenképpen beszéld meg az edződdel, ő tudja igazán, hogy milyen lóra van szükséged! :)
2012. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mond hülyeséget az egyik válaszoló.

Mert igen, adnak "kölcsönbe" lovat. Szerintem jó ötlet, hogy először próbáld ki. Bérelj lovat, akkor te fizeted a bértartást, a dolgait. Pár hónapig kipróbálod, és ha tudod fizetni, akkor gondolkozz el.

Így ki tudod próbálni, hogy milyen egy saját ló. Most például hideg van és mocsok idő. De neked ki KELL menned, ha nem is minden nap, de rá kell szánnod minimum egy napot a hétvégédből, és ugyan ez vonatkozik a mínusz 10 fokra és a kánikulára is.

Szerintem először próbáld ki, tényleg bérelj lovat.

2012. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
szerintem is jó ötlet, főleg, ha nem egy iskola lovat bérelsz, hanem találsz a környéketeken egy "magán tulajdonú" lovat, amire feles bértartót keresnek. így elsőre a költség és idő a fele lesz, mintha saját lovad lenne és ki tudod számolni, hogy lenne-e erre kétszer ennyid. ez a feles bértartás dolog sosem tart örökké, aki felesben bérel lovat, előbb-utóbb vagy ráun, és abba hagyja a lovazást, vagy vesz saját lovat. hajrá!
2012. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bellington ***** válasza:

A bértartás havonta 35 000-től 60 000 Ft-ba kerül. (Pécs környékén) Ez nem tartalmazza a körmölést (6-8 hetente 4000-7000 Ft), a féreghajtást (évente 2x 5000-12 000 Ft), az oltásokat (évente 20 000 Ft).

A lóhoz tartozó szerszámok sem olcsók: nyeregalátét újonnan 3000 Ft-tól, a legrosszabb nyereg 30 000 Ft-tól, kantár 10 000 Ft-tól, zabla 3000 Ft-tól, ápolószett se olcsó, heveder 5000 Ft-tól, és ezek még a legalapvetőbb holmik, még sok másra is szükséged lehet neked, vagy a lónak (lótakaró, martingál, futószár, ínvédő, fásli, stb...)

És ha a ló netalántán megbetegszik, az horribilis összegekbe kerülhet. A gyógyszerek is nagyon drágák, kólikaműtét 150 000 Ft-tól kezdődik és a csillagos ég a határ...


Ha mindenképp akarsz lovat venni, akkor egy állatorvossal és lovas szakemberrel megvizsgáltatott, igénytelen fajtát vegyél (pl. haflingi, fjord)és előtte akár egy rajtengedély-vizsga könyvet, mert abban a legtöbb fontos dolog benne van a lovak tartásával kapcsolatban.

2012. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!