Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell lovagláshoz kobak?

Kell lovagláshoz kobak?

Figyelt kérdés
nem rég óta lovagolok, de az oktatóm szerint született lovas vagyok és jó érzékem van a lovakhoz. sokszor voltam már terepen is. a lovam barátságos meg minden. multkor kicsit leestem róla de nem történt semmi ez a leesős dolog sosem érdekelt. anyám viszont ragaszkodik hozzá h kobak meg gerinc védő meg ilyenek. szerintem semmi szükség rájuk, nem is érezném bennük jól magam. szerintetek is kellene?
2012. dec. 2. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

persze kobak nélkül ne lovagolj!!!!

jó lovardában nem is engednének

2012. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
73%
ha nem akarod betörni a fejed,akkor vedd fel
2012. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
Kell, persze, hogy kell! Kobak mindenképpen.
2012. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Én leestem a lóról, a ló elé sikerült. A ló átugrott rajtam, de fejberúgott. Kobak volt rajtam. Az oktató mondta, hogy ha az nincs, akkor már nem lennék életben. Azóta a lovardában mindenkinek kötelező, mert életet ment.
2012. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
Ha még nem régóta lovagolsz akkor igen :) Én már csak ugráshoz, meg terepre veszem fel, de ha ugrunk akkor még gerincvédőt is :)
2012. dec. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan lovas,akit ne tudna a ló ledobni a hátáról...
2012. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp kell, ne kockáztass!
2012. dec. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
Én is szoktam kobakot venni, pedig senki sem liheg a nyakamba, hogy: "Vedd fel, vedd fel!" Fontos, akkor is jó szolgálatot tesz, ha már gyakorlott lovas vagy!
2012. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Most egy "szabadidomító" tini lány azt mondaná: Ha már bízol a lovadban nem kell, az én lovam terepen sem ijed meg mert bízok benne ő is bennem stb... (True story;))

Bocs, ezt nem hagyhattam ki.



Mindenképp vegyél kobakot, pláne kezdőként. Egy ló ösztönös élőlény, a legbirkább ló is megijedhet.

2012. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Aha, és mi van, ha az a barátságos ló elesik? Mondom ezt azért, mert barátommal megesett, ő is olyan hű de önelégült lovas volt, hogy minek oda kobak, aztán mit adi isten, pont sikeresen lefejelt egy követ: 2 hét intenzív élet-halál között. Nagyon nem mind1, hogy a kobak törik vagy a koponya...
2012. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!