Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell lovagláshoz kobak?

Kell lovagláshoz kobak?

Figyelt kérdés
nem rég óta lovagolok, de az oktatóm szerint született lovas vagyok és jó érzékem van a lovakhoz. sokszor voltam már terepen is. a lovam barátságos meg minden. multkor kicsit leestem róla de nem történt semmi ez a leesős dolog sosem érdekelt. anyám viszont ragaszkodik hozzá h kobak meg gerinc védő meg ilyenek. szerintem semmi szükség rájuk, nem is érezném bennük jól magam. szerintetek is kellene?
2012. dec. 2. 15:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

Ez olyan, mint hogy be kell kötni magad az autóban? 100 esetből 99-szer semmi baj nem történik. De ha egyszer mégis történik valami, és akkor nem vagy bekötve...

Egy jó minőségű kobak 7-8000 Ft, egy gerincvédő 10 körül. Ennyit igazán megér a biztonságod, nem?

Természetesen szükséged van rá, és hidd el, nagyon, nagyon ciki, amikor valaki azt mondja, hogy őneki nincs szüksége védőfelszerelésre. Minden más sportban körberöhögik, aki nem hord védőfelszerelést, mert nem szeret. A magára egy picit is adó lovas hord védőfelszerelést. 10, 20, akárhány év után is.

2012. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) na és a gerincvédő? az már tényleg nem lehet olyan fontos. zavarna...://
2012. dec. 3. 15:25
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Megér a gerinced kb. 10 000 Ft-ot? Nem tudom, mennyibe kerül egy tolókocsi, de szerintem simán drágább... és "nehéz" vele lovagolni.

Egyszer esel le úgy, hogy bajod lesz, utána már késő bánat. Tetszik, nem tetszik, aki lovagolni akar, annak meg kell barátkoznia a kobakkal és lehetőleg a gerincvédővel is.

Persze a döntés a te kezedben van.

2012. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%

13 év mindennapos lovaglás után estem egy hatalmasat, csak azért nem bénultam le mert volt rajtam gerincvédő.

Így is megsérült a csigolyám és 3 év gyógytorna és egyéb terápiák után sem vagyok még az igazi.....

Nem mondhatjuk meg hogy mit csinálj mit vegyél fel , de mérlegelj sohasem tudhatod mikor és mitől ijed meg egy ló, vagy éppen mikor kell fel bal lábbal, és az egészség pont egy olyan dolog hogy ha elveszítjük akkor jössz rá mennyire fontos. Mérlegelj rendesen!!! Egyébként is ha ráveszed magad és folyamatosan hordod pár hónap után már szinte észre sem veszed...

2012. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%

Persze, a legfonotosabb a kobak, de lehet nem fejre, hanem gericnre esel, olyankor azért jól jön az a gerincvédő.

Lehet egész életedben nem fogsz esni, de én úgy vagyok vele, hogy egyszer nem vennék kobakot akkor esnék fejre..:)

Eddig szerencsére a 10 év alatt egyszer sem estem úgy, hogy bajom lett volna belőle, pedig estem nem egyszer, sosem szerettem a "birka" lovakat, de én esésből profi vagyok, a technikámat tanítani kéne :)

2012. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Úristen, olvasom itt a válaszokat, és hány olyan embert ismerek, akik több mint tíz éve lovagolnak, de olyat is, aki kb másfél-két éve lovagol, terepre jár mindenféle védőfelszerelés nélkül. :(
2012. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
igaza van az anyádnak! kobak nélkül normális lovardában nem is engedik meg hogy lovagolj. terepre gerincvédő mindenképp kell (ha más nem egy golyóálló mellény xD) de a kobak mindenhova muszáj.
2012. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
Le leszek pontozva, de szerintetek az ősmagyarok hordtak kobakot meg gerincvédőt? Indiánok és cowboyok? Milyen idiótán néztek volna már ki...Én azt mondom ha kezdő vagy, akkor oké, én is hordtam de csak mert kötelező volt. Most már pár éve saját lovaim vannak, sose hordok ilyesmi felszereléseket, bár én mondjuk nem is szeretem az angol stílust.
2012. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
51%
EMBER EZ NEM KÉRDÉS A LEGTÖBB LOVARDÁBAN KEL!Az meg hadján h nem érzed jól magad de szerintem tolókocsiban sem éreznéd magad olyan fényesen
2012. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
80%

A kobak mindenképp fontos, de a gerincvédő sem árt. Sőt! Mióta estem, azóta használok is, mert tényleg életet menthet. Az hülyeség, hogyha bíztok egymásban, akkor nem eshetsz le. A ló menekülő állat, ha megijed, és elindul veled, elég szépet eshetsz, és a gerincvédő, kobak megmenthet téged a bénulástól akár, a tolókocsitól, és főként a haláltól.

Sokan mondják, hogy 20-30ezreket nem ér meg meg sem a kobak, sem a gerincvédő. Egy olyan lovasnak akinek fontos az élete megveszi a legjobbakat, akár a legdrágábbak közt.

De hogy a kérdésedre válaszoljak.:

Kobak nélkül egy lovardában általában lóra sem engednek. Gerincvédő már nem kötelező, de vannak, akik hordanak. Egy-egy órára ki lehet bírni, az egészséged érdekében.

2012. dec. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!