Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kell lovagláshoz kobak?

Kell lovagláshoz kobak?

Figyelt kérdés
nem rég óta lovagolok, de az oktatóm szerint született lovas vagyok és jó érzékem van a lovakhoz. sokszor voltam már terepen is. a lovam barátságos meg minden. multkor kicsit leestem róla de nem történt semmi ez a leesős dolog sosem érdekelt. anyám viszont ragaszkodik hozzá h kobak meg gerinc védő meg ilyenek. szerintem semmi szükség rájuk, nem is érezném bennük jól magam. szerintetek is kellene?
2012. dec. 2. 15:56
1 2 3
 21/25 Annus00 válasza:
Akár mennyire is jó vagy és akár mennyire érzed úgy, hogy nincs rá szükség, nagyon fontos! Én is már több éve folyamatosan lovagolok és még mindig hordok kobakot+gerincvédőt, ilyeneket! Ugyanis, aki tényleg jó lovas, az már esett le a lórólés valószínűleg még fog is. Alovaglás ezzel jár és sosem lehet tudni mikor és milyen súlyos lesz az esés. Sőt az is megtörténhet, hogy a ló (akármilyen szelíd és kezes is) megbotlik, esetleg el is esik. Ilyenkor is szükség lehet a kobakre, gerincvédőre! Engem is már nem egyszer megmentett a komolyabb bajtól, fájdalmaktól! De gondolj például a nagyobb díjugrató versenyekre! Akik ott részt vesznek már profik és nagyon régóta lovagolnak mégis viselnek kobakot!
2012. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Ma már kötelező mindenhol! Amúgy meg ne játssz az életeddel és a lovardáéval sem.
2013. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Kérdem én, akik azt írták, hogy kell, miért lettek így lepontozva?:)....


Na aztán láttam, valaki az indiánokat, cowboyokat emlegette. Az régen volt, nem ismerték, ennyi erővel élj úgy mint ők, feljődik a világ (nem véletlenül) , lakj te is sátorba, végülis az indiánoknak nem lett tőle semmi baja..:)

2013. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, én is van, hogy nem veszem fel, ha csak egy kis karámlovaglásra beállok mert kell a kicsik elég egy éllovas, és tudom milyen lovon ülök, de én sem azért veszem fel, mert hogy ma lefogok esni. Egyszer nem estem még úgy szerencsére (lekopogom), hogy a fejemnek vagy bármimnek baja lett volna, de szerintem ennyit ki lehet bírni, ha lovagol az ember. Nyári hőségben én is tudom utálni, de felveszem. Ettől nem lesz senki menőbb, vagy jobb lovas, hogy azt mondja nem vesz fel kobakot.
2013. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Laura012 ***** válasza:
A kobak mindenképp kell, viszont hallottam már olyat is, hogy valakin volt gerincvédő még is eltörött a gerince. És később kiderült, hogy a gerincvédő törte neki össze a gerincét. Neki nagy szerencséje volt mert nem bénult le még most is lovagol. Ha ugratni fogsz akkor viszont kéne.
2013. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!