Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lószínek angolul?

Lószínek angolul?

Figyelt kérdés

Kerestem oldalakat, de sehol se találtam olyat, ahol PONTOSAN le lenne írva szinte az összes szín. Az alapszíneket tudom, de érdekelne, hogy hogy van pl: a fakó, a májsárga, az egérszürke, vasderes, deres, párduc tarka, stb... A nem alap színekre gondolok, vagy azok árnyalataira.

Ha valaki tudna ilyeneket írni, az megköszönnöm, vagy csak simán ha linket küldenétek, az is megfelelne!

Köszönöm! :)



2012. dec. 2. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
linket most nem tudok,de úgy biztosan találsz,ha nem magyarul írod be a keresőbe,hanem már eleve angol nyelvű oldalt keresel a lovakról.
2012. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, már gondoltam rá, köszi :)
2012. dec. 2. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van pár...

2012. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

[link]

A leírások alapján ki tudod sakkozni, pontosan melyikre vonatkozik.


fakó - dun

májsárga - liver chestnut

vasderes - blue roan

deres - roan

Párductarka- appaloosa/leopard

2012. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

deres (szó szerint pettyes) - dapple

almásderes - silver dapple

2012. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Utolsó nem jól mondja. A dapple valóban almás, de ők sem mondják igazi deresre, dapple grey van, ami almásszürke. Ha már nagyon deresre akarja mondani valaki, akkor "reverse dapple" kifejezést használ. A silver dapple meg egy olyan lószín, aminek tudtommal nincs magyar neve. Ez a gén világossá teszi a sörényt bármilyen alapszín mellett, és időnként almákat is kialakít.


[link]

2012. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2012. dec. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!