Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki van még így a lovakkal?...

Valaki van még így a lovakkal? Ki szereti őket, és miért?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a lovakat.

Arra vagyok kíváncsi,hogy akik szeretik azok miért,és akik nem szeretik azok miért.



2012. dec. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a szárazföldi lovakat szeretem, de a vízilovakat nem. Olyan ijesztő nagy szájuk van!
2012. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem őket. Amióta eszemet tudom lovakkal voltam körülvéve. Nekem olyan házi állatok mint másnak a kutya például. Nincsenek agyon kényeztetve, mert munka miatt használjuk őket, de ló nélkül nem tudnék meglenni. Annyira hozzám nőttek. Nagyon érzékeny állatok, könnyű őket megbántani, hogy így fejezzem ki magamat.
2012. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az h 'szeretem' nem fejezi ki mit érzek ezek iránt a csodálatos teremtmények iránt.

Nem tudom meg fogalmazni miért, ezt nem lehet elmondani, ezt csak érezni lehet!


Olyan fantasztikus érzés amikor egy jól sikerült edzés után le szállsz róla és elkezd vakarózni beléd, hozzád bújik te megöleled és érzed az illatát, meg magába abba a ténybe belegondolni h egy 10x nagyobb és érősebb állat engedelmeskedik nekem... valami hihetetlen! Meg amikor meglát feléd üget, nyerít és a szíved megtelik boldogsággal h van egy állat aki feltétel nélkül szeret és bízik benned, csodálatos érzés. Amikor meg a hátán ülsz mindent elfelejtesz és csak rá koncentrálsz csak te meg ő, ketten együtt, egy csapatban, ugyanazért a célért. Persze aki még soha nem dolgozott együtt egy loval sem az ezt nem értheti, annak fogalma sincs miről is beszélek most.


Ha érzelmileg közel kerülsz egy lóhoz akkor olyan mintha a legjobb barátod lenne csak sokkal jobb. Meg hallgat, bármit elmondhatsz neki, megbízhatsz benne, kisírhatod a 'vállán' magad, veled van jóban rosszban, szeret,tisztel és nem hagy el.


Meg azok a pillanatok amikor mondjuk terepen mentek és feszült lesz valamitől, de te ott vagy és megsimogatod a nyakát, és megnyugszik mert tudja h nincs mitől félnie, mert TE ott vagy és ha te nem félsz akkor neki sincs félnivalója. valami fantasztikus érzés , h mennyire megtudnak bízni az emberben.


Alapjáraton véve a lovak gyönyörű szép, nagy,okos és erős állatok. Ha úgy gondolják simán képesek lennének megölni minket,akár egyetlen mozdulattal is. De NEM teszik, eltűrik h napi 5-6 órát körbe körbe menjenek miközben emberek hada üli meg őket és össze vissza rugdossák,tépik a szájukat vagy h egy 100kg-os szekeret kell húzniuk egész nap, eltűrik! pedig nem lenne muszáj nekik, simán ellenszegülhetnének mert mik vagyunk mi emberek hozzájuk képest? semmik!

és még csak nem is függenek tőlünk mert ha nem lennénk mi emberek akkor ők boldogan éldegélnének tovább, nem halnának éhen sem, semmi. Vagyis nem szorulnak ránk, de ők mégis minket választanak. Sokan vissza élnek ezzel a bizalommal és ez borzasztó!


Na de szóval remélem nagyjából sikerült megfogalmaznom mire is gondolok.:) és ez még csak az egyik ok, kb. könyvet tudnák írni erről, annyira tisztelem-csodálom-szeretem-imádom-istenítem az össze lovat, el sem tudom képzelni mit nem lehet bennük szeretni..:o te miért nem szereted őket ha szabd tudni?

2012. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megfogalmazni. Én már kicsi korom óta valahogy mindig is kötődtem a lovakhoz. Aki nem szereti az sok ok miatt nem szeretheti és én ezt el is fogadom. Anyukám például fél tőlük és undorodik tőlük. Megértem, és nem kérem, hogy a lovak között legyen. Anya azért utálja a lovakat, mert büdösek (aláírom, hogyha már otthon vagyok és lószagú vagyok én is undorodom magamtól és a lovas ruháimtól), rúgnak, harapnak, egy mozdulattal végezhetnének veled könnyű szerrel ( végül is ez is igaz, mivel amég nem ismersz meg egy lovat te se bízol meg benne, ha meg nem is ismered a fajt akkor pláne veszélyesnek látod)...hát kb. ennyi is. Te miért nem szereted a lovakat?
2012. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# válaszoló: Én úgy gondolom,hogy manapság az emberek meglehetősen nagy része sznobságból lovagol,meg szereti őket,ez engem nagyon irritál,én kiskoromban lovagoltam,de nem voltam elkápráztatva tőle.Én inkább azokat az állatokat szeretem,amik szabad akaratúak,azt csinálnak amiket akarnak,nem idomítják,és végképp nem versenyeztetik őket (ilyen pl: puma,oroszlán,tigris,leopárd,gepárd,esőerdei madarak,zebrák,zsiráfok....stb.)

Nem tudom,velem van-e a baj,hogy nem találom meg a szépséget a lóban,vagy a lovak utálnak.Őszintén mondva kicsit félek tőlük,hogy felrúghatnak,megharaphatnak,ledobhatnak a hátukról.

Nem szeretem őket,több okból is.Egyik ok,hogy büdösek,másik ,hogy egyik barátnőm folyton róluk áradozik,hogy mennyire szépek,kecsesek,okosak,stb,egyszerűen elérte azt,hogy megutáljam őket,pedig nem akartam,de ma már nem tudok másképp gondolni egy lóra,mint egy nem kellemes szagú,ide oda nézegető,idomított állatra. Ez az én véleményem,remélem nem bántottam meg senkit sem.

2012. dec. 6. 15:00
 6/8 anonim válasza:

Én szeretem őket.

Ha az ember kinyitja a szívét feléjük, és érti, megérti őket, akkor rájön, hogy micsoda csoda a ló!

Mindemellett erősek, gyönyörűek, kitartóak, izgalmasak, érdekesek, bonyolultak és mégis pofon egyszerűek, tanító hatásúak, az ember mellett harcoltak a történelem során számtalanszor.

Ha tényleg ért az ember a ló nyelvén, akkor örökéletű barátra, társra lelhet benne.

Mindemellett a lovaglás, mint sport szintén érdekes és izgalmas, számomra tetszetős forma. (:

És még sokáig tudnám ragozni, hogy nekem miért tetszenek ezek a szép, fenséges állatok.

Tiszteletet, csodálatot ébresztenek bennem.

2012. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Amég nem ismered meg az állatot, nem tudod, hogy milyenek. Én imádom a lovamat, felszerelés nélkül vágtázunk a mezőn terepen. Teljesen megbízik bennem. És én is benne. Ő már a részem, egy darab belőlem. Amég ezt nem érzed, nem tudod felfogni , hogy akik szeretik a lovakat miért szeretik. Mert a részükké válnak és viszont. És a ló elég önálla, önakaratú állat ahhoz, hogy még ilyen bizalom mellet kiszámíthatatlan legyen. Ha nem szeret ha nem tetszik valami ki fogja nyilvánítani ne félj. Sokszor elég baleset veszélyes módon. Én például ezért nem szeretem a cirkuszokat. Ahol "beidomított" vadállatokkal vagánykodnak. Pedig ha valaki egy kicsit is ért hozzá, látja, hogy azok az állatok be vannak nyugtatózva. Ráadásul elég durván. Én is szeretem a vadállatokat. Sőtt minden állatot szeretek, de amelyiknek nem érzem feltétlen tiszteletét, bizalmát afelé szeretetet se érzek. A szaguk az más tészta. Ha hozzászoksz nem zavar. Én otthon nem bírom elviselni a lószagot de kint a lovardában nem zavar. Szóval nekem a lovak a részeim. Nem tudnék nélkülük élni, de vagyok annyira tapintatos, hogyha valakit nem érdekel, nem beszélek róla. A barátnődnek is nyugodtan mond meg, hogy téged nem érdekel.
2012. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg és megérted :)

http://www.youtube.com/watch?v=6nLa30ZZJHw

2012. dec. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!