Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovas középiskolába...

Érdemes lovas középiskolába mennem, hogy ha csak másfél éve lovagolok?

Figyelt kérdés
Kb. másfél évig tanultam lovagolni, majd egy évig kényszerből költözködés miatt abba kellett hagynom, és most újra van lehetőségem. Viszont mindig is lóbolond voltam/vagyok és lovas középsuliba szeretnék menni. Még van másfél évem (hetedikes vagyok) fejleszteni a lovas tudásomat,de nem tudom, hogy megéri-e. Eddig angolban lovagoltam, ugrattam is, de még sosem versenyeztem, és most westernben folytatom, ami sokkal jobban tetszik. Tanácstalan vagyok, érdemes-e belekezdeni?

2012. dec. 5. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mintha magamat látnám.. 10 éves koromban kezdtem és mindenképp olyan suliba akartam jelentkezni 8.ban, de aztán rábeszélés nélkül is megértettem hogy abból nem élnék meg. Ha oda megyek akkor valahol oktatok most vagy épp trágyázok, így pedig hogy normális gimnáziumba mentem 2. éve járok egy jó nevű egyetemre.
2012. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha westernezel akkor nem hiszem hogy megéri. Ha valóban tudást szeretnél és megengedheted magadnak inkább járj egy jó trénerhez. Kétlem, hogy iskolarendszerben 15-20 tanulónak osztályonként magasabb szintű lovasoktatást tudnak biztosítani. A tanfolyamokat meg egy hobbista tudásával el tudod végezni később, azok sem adnak tudást, csak papírt, engedélyt arra, hogy oktathass, túrát vezethess, stb. ha ez a célod. Én biztosan inkább trénerre fordítanám az időt és a pénzt, jobban megéri.
2012. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha lovas suliba mész, figyelmedbe ajánlom a Pettkó-Szandtner Tibor középsuli Bábolnán, és ott lehetsz minden, és nem csak túravezető. Előzőknek mondom, hogy az ilyen sulikba nem csak a szellemifogyi emverek járnak, és magasabb az oktatás szint mint egybehány gimiben. A Verest viszont messziről kerüld el!
2012. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne! én 3 éve lovazok de tavaly mégis egy nem lovas suli mellet döntöttem egy nem lovas szakmával egyetemben. Először meg szeretnék tanulni legalább haladó szinten bánni a lovakkal és majd utána ha elvégeztem a jelenlegi sulimat és még mindig lovagolni fogok akkor megyek Bábolnára, de addig semmi féle képen sem.

Szerintem te is adj időt magadnak, h eldönthesd valóban ezt akarod-e és valóban érdekelnek-e a lovak annyira h egész hátralevő életedben velük foglalkozz, és meg győződj arról ez nem csak fellángolás.:)

De ez a te döntésed, neked kell meghoznod, mi nem dönthetünk helyetted, szóval tedd azt ami TE jónak érzel!:) Sok sikert.

2012. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!