Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek sem attól lesz...

Szerintetek sem attól lesz valaki jó lovas h ugrott-e már vagy sem? Egyáltalán mitől lesz valaki jó lovas?

Figyelt kérdés

Én személy szerint utálom h az alapján dönti el valaki h az illető mennyire jó lovas h ugrott-e már.


Új helyen kezdtem lovagolni (költözés) és ez ilyen nagyon elit lovas iskola (állítólag). Komoly díjlovas meg díjugrató edzések vannak itt , meg az edző is valami hú de nagyon elismert emberke.

Szóval beszélgettem ott pár lovassal és kb. az összes második kérdése az volt h ugrattam-e már? nem is az h mióta lovagolok vagy valami, egyből h ugrattam-e már. és amikor mondom h még nem, meg se hallgatják h miért nem, csak elkönyvelik magukban h akkor én egy nagyon kezdő és tapasztalatlan lovas vagyok(pedig ez nem így van). Ugyanis azért nem ugrottam még mert az előző helyen ahol lovagoltam nem voltak ugrásra alkalmasak a lovak.

és innentől kezdve csinálhatok én akármit a szemükben béna ugrani nem tudó lány leszek. igazából ez még nem is annyira érdekel h szerintük milyen lovas vagyok, az bosszant h a hátam mögött beszélnek ki, meg emiatt nem mehettem egy túrára, mert lebeszélték a túra vezetőt h engem ne vigyenek mert kezdő vagyok hisz még nem ugrottam.


Szerintem nem attól lesz valaki jó lovas h ugrott-e már vagy sem, ha nem attól h mennyi tapasztalata van, hogyan bánik a lovakkal, hogyan boldogul egy kevésbé kezelhető, ijedős loval , milyen a lovaglási stílusa stb.. persze nem mondom h az ugratás nem tartozik ahhoz h jó lovas legyél mert de! de nem ez a legfontosabb és nem erről az egyetlen dologról kéne el dönteni!



2012. dec. 8. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is attól jó lovas valaki, ami szerint e is gondolod. Nem tépi a ló száját, nem erőszakosan éri el, amit akar, felismeri, ha hibázott vagy elfogadja, ha az edzője azt mondja, hogy ő hibázott és nem a ló, tanul belőle, megpróbálja kijavítani. Gondoskodik a lóról (legalább addig/az után ameddig/ami után lovagolt/lovagolta), nem csak tárgy neki, nem nagy szájjal jár-kel, hogy ő mekkora lovas.
2012. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Észt nem lehet adni...


Szerintem attól lesz valaki jó lovas, hogy kitűnő az ülése, a szárkezelése, ismeri a segítségek közötti összefüggéseket, megfelelően kezeli a váratlan szituációkat, a különféle ellenszegüléseket, meg tudja ítélni, mikor jogos a lovat megbüntetni, és szerintem a jó lovassághoz az is hozzátartozik, hogy tud lovat kímélően lovagolni. Tőlünk nyugatabbra általános, hogy a kezdő lovasokat már egész korán elkezdik kis ugrásokkal is képezni, ez ott nem akkora ördöngösség és nincs úgy túlmisztifikálva, mint itthon. Az alapképzéshez hozzátartozik, sőt egy iskolaló képzéshez is hozzá kellene tartozzon, hogy kis ugrásokon átvigye a lovast, hiszen ugrani minden ló tud, de az igénytelenség és a pénzéhség (ami miatt évekig tartják a lovasokat osztályban) miatt ez itthon nem jellemző.


Amúgy meg ne adj a véleményükre. Én többek között az ilyen furkálódások miatt sem jártam soha "lovasiskolába".

2012. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem attól függ. Nem egy olyan " nagy lovast " ismerek aki kapott egy több milliós automata lovat, vele ugrat versenyekre jár, de a szárat nem tudja rendesen fogni.
2012. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg egy kreált közhelyes f@szság! Szeretnek felvágni ezzel az ugri-bugrival a sznob parasztok,mert az olyan "menő" a kívülállók előtt ,hogy Ő most ugrik egy lóval,innentől kezdve Ő már egyből "jó" lovasnak számít. Az tény ,hogy egy jól kifejlett üléssel rendelkező lovasnak illik azért tudni néhány kisebb ugrást megoldani,de azért mert nem ugrik valaki még lehet jó lovas,a díjlovaglás/idomítás is van annyira nehéz,mint az ugrás,csak ahhoz szem kell ,viszont a sok paraszt nem ért hozzá és szokták elkönyvelni úgy ,hogy azért díjlovagol valaki ,mert fél ugrani meg hogy kezdő stb....Ez meg amit előttem írtak maximálisan így van,aláb@sszák az automata lovat,körbeviszi a pályán aztán már egyből Ő a valaki... Csak éppen alapszinten nem tud összeszedni egy lovat. Azért állnak így hozzád ,mert valószínűleg hülye hozzá a társaság,nem látják meg a dolog lényegét.
2012. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 x) ***** válasza:
Szerintem meg nem az számít hogy hogy ül valaki a lovon vagy hogy jól fogja-e a szárat, hanem hogy milyen kapcsolatot tud kialakítani egy lóval. A jó technikájú lovas és a jó lovas között van különbség. De nyilván fontos hogy ne okozzon fájdalmat a lónak és ne szerezzen neki negatív élményeket.
2012. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egy kerdessel elotted nezd meg a videot! ugrat? igen. jó lovasnak nèz ki? egyatalan NEM! aztan ird ve youtubera, hogy szoren lovaglas vagy ilyasmi: ranezesre jo lovasnak nez ki? abszolut IGEN! ugrat? nem!hol a hiba? a hulye sznobok fejeben! De nem latjak edzes alatt, hogy egesz jol lovagolsz?Mondd a szemukbe!meg az edzodnek is mondd el!
2012. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem az ugratástól, meg a versenyzéstől lesz valaki jó lovas.


A jó lovas ott indul, hogy elismeri a hibáit és folyamatos fejlődésre törekszik, illetve arra, hogy minél finomabb segítségekkel lovagoljon. Tudásának megfelelő lovat választ, és azt a lovat minden helyzetben (bent, terepen) kordában tudja tartani, meg tudja oldania veszélyesebb helyzeteteket is saját és mások testi épsége sértése nélkül.

Alázattal és tisztelettel áll a lóhoz és a tapasztaltabb lovasokhoz, zokszó nélkül elfogadja az építő kritikát.

2012. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól lesz valaki jó lovas, hogy egy kevésbé könnyen kezelhető lóval is boldogul, kezelni tud zűrösebb helyzeteket is. (Nem úgy, hogy nem esik le, mert az nem kezelés, hanem túlélés, hanem pl. el tudja lovagolni a lovat valami olyan mellett, amitől fél és ami mellett nem hajlandó elmenni.)

Én azt a tévhitet szoktam hallani, hogy az a jó lovas, aki versenyez. Ezzel nagyon nem értek egyet. Manapság már a tízévesek is versenyeznek, ha a szüleik vesznek nekik egy olyan lovat, amelyik végig tud menni a pályán. Sőt, még kisebb gyerekek is versenyeznek már. Aztán amikor mondom a szülőnek én, a felnőtt, hogy nem versenyzek, megdöbben, hogy akkor én milyen ember vagyok?! Biztos teljesen kezdő, mert az ő 6 éves gyereke már ennyi és ennyi versenyen volt és ennyi és ennyi díjat nyert (futószáron, "ülésszépségverseny" kategóriában, vagy bójakerülgetésben). Képzelje, nem szeretnék versenyezni és soha nem is szerettem volna, mert nem szeretnék és nem látom értelmét. Nem attól jó lovas valaki, hogy versenyez. A 10-11 éves bajnokok felét ha feltennénk egy kicsit komolyabb lóra egy kicsit szelesebb idővel, 2 perc múlva sírva könyörögne, hogy hadd szálljon le. Ennyit erről.

2012. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szerintem attól lesz valaki jó lovas, ha nem DOLGOZTATJA a lovat, hanem VELE EGYüTT DOLGOZIK, és egyenrangú társként kezeli a lovát, nem munkaeszközként. És hogy ugrott-e, vagy sem, az egyáltalán nem befolyásol SEMMIT. "Nem az a nagy dolog, ha ráveszed a lovat arra, hogy csináljon meg valamit, hanem az, hogy eléred nála azt, hogy meg is AKARJA csinálni." (egy könyvben olvastam)
2012. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mar akkor jo lovas vagy ha mar a harom fo jarmodban biztonsagosan tudsz menni, magabiztosan tudsz iranyitani egy lovat. Azert sok sikert tovabbra is :)
2013. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!