Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A telivérek tényleg bolondok?...

A telivérek tényleg bolondok? Miért?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bolondok. Egyik ló se bolond. Csak vannak olyan lovak akik nem bírnak a saját vérmérsékletükkel mert annyira túl vannak telivérezve. Nekem telivérem van. Kettő is. Egyáltalán nem "bolond". Az egyik hobbi ló volt, a másik a verseny pályáról jött és most ugratok vele. Mind a kettő nyugodt ló lett az évek során. A környezet és a mozgatás a lényeg. Ha feszült környezetben vannak akkor feszültek lesznek. Az a ló amelyiket a versenypályáról hoztuk az a versenyen katasztrófálisan viselkedett. Ágaskodott, helyben vágtázott. Borzalmas volt. De 2 év után amikor kimentem vele a pályára. És csak ketten voltunk. Akkor mintha egy másik ló lenne. És ez amiatt van, hogy nincs semmi a stresszelje.
2012. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok ,ilyen a vérmérsékletük de nem mindegyik bolond. Inkább a pályán lévőkre jellemző,stresszelik magukat a verseny miatt,meg fel is vannak pörgetve,húzva agyilag. Viszont van olyan is amire a 3 éves kisgyereket nyugodt szívvel fel lehet ültetni. Attól is függ az egész ,hogy hogyan van bánva velük.
2012. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat most már értem :D
2012. dec. 9. 12:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bolondok. A telivér egy nagyon érzékeny fajta, hatványozottan igaz rá, hogy a ló viselkedése mindig reakció az őt körülvevő környezetre. Amit te a versenypályán látsz az egy normális reakció egy extrém környezetre, ám még a tréningben lévő lovak között is sok a nyugodt, kiegyensúlyozott egyed. Ugyan úgy működnek, mint a félvérek. Fontos a környezet, a belovaglás, a lovas. Félvérből is sok a nehezen kezelhető, "ideges" egyed, de mindez csak reakció, mert a magas vérmérséklet csupán egy adottság, nem hordoz semmilyen negatív jelentést.
2012. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Enyém is telivérezett, elég élénk, menőkés, vannak saját gondoloati, de koránt sem bolond. A lovardában egy teljesen telivéren meg egy kis 5-6 éves lány szokott lovagolni :)
2012. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem bolondok, élénkek. az én lovardámban is van egy gyönyörű telivér, egy kezdőt is ráültethetsz, mert egyáltalán NEM bolond.
2012. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ami a versenypályán van, az ott azért is bolond, meg ott teljesen máshogy vannak etetve. vödör számra kapják a zabot és mellé csak kevés szénát. ezért máshogy is néznek ki. ha átáll a sok szálas, kevés abrak felállásra teljesen megváltozik. én az alagi pályáról vettem a telivérem és érdekes volt végig nézni a hobbilóvá alakulást. egyébként egy átlovagolt, már nyugodt telivért lehet ajánlani kezdőnek, de átlovaglás előtt semmiképpen se ajánlanám kezdő, vagy félős lovasnak. az enyém szuper aranyos, de néha elő jön belőle a "teli vér", illetve tényleg sok, folyamatos mozgást, mozgatást igényelnek.


lovardákban azért is szeretik alkalmazni, mert az olyan helyeken, ahol reggeltől estig mennek a lovak, a telivér az, mint 6 óra használat után nem kell agyon rúgni, hogy beugorjon vágtába. mert agyból megy. ilyen az agya. erre van kitenyésztve. menni menni menni menni. de idővel más dolgok majdnem elfeledtetik velük ezt, azért persze néha előjön. :)

2012. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én már foglalkoztam olyan lóval, ami pályáról jött...Sajna be volt fejeltetve,de ,,gyógyítható,,!Röviden úgy szoktam ezt jellemezni, hogy olyan a ló,amilyen a gazdája,,!De maga a telivér egyáltalán nem bolond!De az is igaz,hogy nem kezdő kezébe való!
2012. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok telivér nem a bánásmódtól, vagy a versenyszellemtől "bolond", mert igen, mi alagiak így hívjuk az ilyen lovakat.

Nagyon sok függ a szülőktől, mivel természetüket, "idegrendszerüket" kivállóan örökítik.

Csak egy két név:

Apamén: Lidohill, En Passant

Anyakanca: Koko

Ezeket, különösen a fenti apamének csikóit kerüljétek nagy ívben. A mi istállónk tele van velük, és alig lehet őket kezelni. Dióspusztai lovak...

2013. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
váhá! az enyém apja Lidohill! :D kicsit érzékeny a lelkem, de mostanra tök lehiggadt, lassú vágtában le lehet maradni a többiektől... ő a 2. nyunyi...
2013. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!