Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ti mennyi idő után...

Lovasok! Ti mennyi idő után vágtáztatok a lovaglás kezdete után?

Figyelt kérdés
Én 2 éve lovagolok, (2010 októberétől) és igaz, kihagytam pl. a '11-es tavaszt és telet, de egyébként rendszeresen jártam. A szabadon ügetésnél tartottam, illetve patanyomfigurák... Most nyár óta ismét nem mentem, mert új lovardát kerestünk, mivel tavaly télen felborította a szél a fedettet, és annyira nem is jó lovarda.. És most találtunk egy nagyon-nagyon jó lovardát, ahova elmentem lovagolni. Először 5 perc után levettek futószárról, mondván, hogy azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy ilyen jó lovas (?) ne szabadon menjen. :) :D Szóval akkor mentem szabadon, és az oktatóm totál meg volt rökönyödve hogy én még nem vágtáztam.. Aztán elmentünk egy hét múlva, és óra végén megvolt az első vágtám, SZABADON!!!

2012. dec. 10. 20:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
3 hónap
2012. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
11%
Elkeztem lovagolni és rá 1 hónapra már szabadon vágtáztam(gyorsvágtába) .Ugy hogy hetente 2x lovagoltam 2 órát alkalmanként.Rá egy hónapra már ugrattam is :-) olyan lóval ami életében nem ugrott akadályt de nagyon szépen átugrott 120cm.
2012. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Halkan jegyezném meg, hogy az első néhány futószáras oktatás alatt már kellene hogy vágtázzon a lovas, mivel könnyebb jármód, mint az ügetés, illetve a szabadon lovaglás feltétele (kellene hogy legyen) a lovas biztonságos ülése mindhárom jármódban.
2012. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%

Első két évben kéthetente jártam lovagolni, akkor olyan 5.-6. hónapban vágtáztam szabadon először :D

(futószáron a 2. hónapban)

2012. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Hetente 2szer jartam, es kb. 11-12 honap mulva (nalunk mindenki ilyenkor szokott...)
2012. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
0%
életem első lovasedzésén futószárom már vágtáztam.azóta is ott lovagolok
2012. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
én alapból nem futó száron kezdtem.de amúgy 1-2 hónap után vágtáztam először.
2012. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%
3év ...
2012. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Annus00 válasza:
81%
Na! Először is nem lassú meg gyorsvágta, hanem rövid meg hosszú! Na de a válasz! Én nem nem akartam, hanem annyi idősen, mikor kezdtem akárhogy is fiatal voltam hozzá, ugyanis 2-3 évesen kezdtem lovagolni és talán 5-6 éves koromra nőtt meg annyira a lábam, hogy szabadon vágtázhassak!(Kis növésű vagyok!) De amúgy neked azt ajánlanám (meg mindenkinek) hogy a lovaglás minden lépését alaposan át kell nézni! (gyakorlatban!) És nem szabad elhamarkodni SEMMIT! :)
2012. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

Végre...végre valaki,Wintersunset személyében,akinek van némi sejtése az oktatásról.Igen így van ahogy mondja.Vágtát sokkal könnyebb előbb megtanulni kiülni ,ezért biztosabban és korrektebbül tanul meg a lovas ügetésben ülni a lovon.

Én azt mondom,nem lehet időhöz kötni,képességtől függ hogy ki mikor "kész"arra hogy vágtázzon.Van aki fél a "sebességtől",eséstől.

2012. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!