Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás városon belül....

Lovaglás városon belül. Milyen szabályok vonatkoznak a lovasokra ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha egy nagyvárosnak (pl:Szolnok) az utcáin -ha nem is a központjában-lóháton közlekedik valaki, akkor milyen szabályokat kell betartania? Gondolom fényvisszaverő mellény kötelező, út szélén kell menni, de többet nem tudok erről sajnos. Tudnátok segíteni?
2012. dec. 10. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
fényvisszaverő kötelező, KRESZ ismerete nem árt, ugyanazok a szabályok, mintha bicajon közlekednél, irányváltást jelezni kell és figyelni, hogy nincs-e kint olyan tábla, ami tiltja a lóval való közlekedést
2012. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ma láttam egy 8 év körüli kis csajt egy kis pónin a városban mászkálni. És nem úgy nézett ki mint akinek köze van a forgalom ismeretéhez. A gáz az volt, hogy egyedül volt. Kérdem én, milyen szülő az ilyen egyébként?
2012. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem szeretnék csak úgy betérni lóval egy nagyvárosba, hogy mutogassam magam, de májusba egy hosszú túrára megyünk, és kénytelenek vagyunk bemenni a városba is. A KRESZ-szel szerencsére tisztában vagyok, és ahogy olvasgattam, nincs semmilyen különleges szabály ami csak ránk vonatkozna ilyenkor. Mondjuk az nagyon felelőtlen dolog, ha egy 8 éves gyerek egyedül közlekedik lóháton a városban.. Szegény nincs tisztába vele, hogy mit kell csinálni olyankor..
2012. dec. 11. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már lovagoltam keresztül városon. A lényeg az, hogy szépen az út szélén kell közlekedni, amúgy ugyanolyan szabályok vonatkoznak rád, mint a bicajosokra. Járdán, ha lehet nem menj, és ha odatrágyáz, akkor legyen benned annyi, hogy lerugdosod. Ha parásabb a lovad, akkor inkább szállj le és vezesd úgy, hogy te a ló és az út közt menj. Ahol lehet húzódjatok az útpadkára.
2012. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!