Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hülyeség télen lovat venni?

Hülyeség télen lovat venni?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy nincsen a lovardában fedeles, tehát csak korlátozottan lehet ugye lovagolni, nem nehezíti ez meg nagymértékben az összeszokást?
2012. dec. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem.... ha nem tudsz lovagolni--> játszol vele... mi hozza össze lovat és lovast a legjobban? hát a játék :)
2012. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
A legjobb dolog télen terepen lovagolni, főleg ebben a hóban. A fedeles csak a papír lovasoknak való :D
2012. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

persze, igen, de még nincs akkora tapasztalatom, és azért az első terep előtt főleg ilyen időben szerintem kell, hogy "kitapasztaljam" milyen is a lovam.. ahhoz meg szerintem kell időnek eltelnie:) amúgy szerintem is jó ötlet a játék, de ha nincs vele olyan módon dolgozva, nem lesz nagyon tele? vagyis a futószár meg jártatógép kielégíti a szükségleteit ilyen téren?

egyébként köszönöm szépen a választ, és örülök, hogy pozitívat írtatok!:)

2012. dec. 12. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem, raadasul eleinte nem is baj szerintem ha nincs minden nap lovagolva. Ehhez jon meg az a nem elhanyagolhato tenyezo, hogy telen sok az olcso lo.
2012. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudom honnan jön a tévhit, hogy télen nem lehet dolgozni a lóval. Nálunk se fedeles, se jártató gép. Kinn a karámban meghajtom, akkor kimegy az istállógőz. Játszani, lovagolni ugyanúgy lehet karámban, bár én ilyenkor terepen idomítok egy tágasabb legelőn. Szóval engem nem korlátoz a tél semmiben, sőt a környékbeli 60 lovas ismerősömet sem.
2012. dec. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze el lehet lenni kint is egy bizonyos határig, de ha meg van fagyva a sétán kívül nem sokat tudsz csinálni,legalábbis a fagyott talajon ügetni vagy vágtázni nem túl jó mert tönkre mennek az inai,izületei . Még ha csak hó van abban nyugodtan lehet de ha már jég van alatta akkor azért baj van. De ettől függetlenül nem hülyeség.
2012. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Igen tudom, hogy vigyazni kell az inaira, pont ezert gondolom kevesbe megoldhatonak a lovaglast telen, a fagyott, kemeny talaj miatt, nem a hideg riaszt :)) hat nem tudom mi lenne a jo megoldas, a baratom szerint hulyeseg most venni,' mert fel se ulhetek ra tavaszig stb, de en nagyon szeretnem mar most..
2012. dec. 13. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!