Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy shagya arabnak vannak...

Titkos25 kérdése:

Egy shagya arabnak vannak olyan rossz tulajdonságai (pl. : ágaskodás bakkolás stb. ) amik általánosan jellemzők a fajtára? Egy kezdő lovasnak mennyire kezelhetőek?

Figyelt kérdés
Ha 2-3 napig nincs lovagolva nagyon rakoncátlanok lesznek ha legközelebb lovas ül rá? A fajta kisgyerekekkel mennyire toleráns? Mennyire bírja felvonulásokat, falunapokat a nyüzsgést? Lehet ridegtartásban tartani? Mennyi idős shagya arab csikót lehet ridegtartásban tartani télen? Egy ridegtartásban tartott 1-2 hónapos csikót kint lehet tartani őszre télre?

2012. dec. 14. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
simán lehet ridegben, nagyon szívós egy fajta, nekem is az van, ha az enyém egy napig nincs lovagolva, akkor eléggé pörög másnap, de ezt egyede válogatja, 1-2 hónapos csikót én nem tartanék kint, csak ha van takarója, én néha voltam felvonuláson és nem volt gond a lóval, kisgyereket is ráültettem már, de vele nem csinált semmit, ágaskodni és bakolni sem bakolt még soha
2012. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok a kérdés, a válasz mégis egyvalami majdnem az összesre. Ezek nem fajtától függenek,hanem egyedtől. Most lehet van olyan Arab ,amelyik áll 1 hetet az istállóban ,kihozod és azt ültetsz rá ,akit csak akarsz és oda mész vele ,ahova akarsz,mert nyugodt marad ,nem csinál semmit. Viszont van olyan,amelyik mindennap földhöz akarja vágni az embert ,rendszeres mozgatás ellenére,mert olyan szar beállítottságú az idegrendszere.
2012. dec. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az előzőkkel vitába szállnék, mert ugyan tényleg egyedi a viselkedés, de az arabok általában érzékenyek és tüzesek, tehát nem az a tipikus iskolaló, ami kezdőnek való, ha csak így fajta szinten beszélünk róla.
2012. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, az arab fajta lovak nem igazán megfelelőek kezdők, illetve gyermekek számára. Nagyon agyas fajták, pláne ha még megkapják a napi abrakadagjukat is, és nincsenek rendszeresen mozgatva. De ezektől eltekintve, az első kommentelőknek is igazuk van, attól függetlenül, hogy arab fajtájú, lehet mégis egy kezesbárány természetű. Az én arabom sajnos egy elrontott ló, nemrég foglalkozok vele, de rengeteg munkát kell belefektetnem, hogy visszanyerjem a bizalmát. Még ha el is múlik a bogarassága, akkor sem lesz megfelelő egy kezdő lovasnak. Ez az én történetem, csak érdekességképpen írtam le. :)
2012. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én lovagoltam egyet fél évig, szüretikkel nem volt baja, bár kellett 1-2 felvonulás, mire megszokta.

Pörgősek általában, de megfelelő lovastudással akár fiatalabbak is ellovagolják. Akit én lovagoltam kb 2 naponta ültem rá, egyébként nagy legelőn volt, így jó volt, nem volt ideges.

1-2 hónapos csikót max akkor raknék ridegbe, ha eleve azt szokta meg.

2012. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem még kezdő koromban felültettek egy shagya-ra és hát nem volt valami kellemes élmény. :/ a fejét folyamatosan felfelé dobálta, rohant, vágtába 2x majdnem elvitt, olyan keményen kellet fognom a szárakat h edzés végére véres újakkal szálltam le a lóról...

Viszont ha most felültetnének rá, szinte biztos vagyok benne h tudnám kezelni ezt, akkor még nem tudtam, teljesen kétségbe voltam esve h úristen miért, mit csinál ez.xdd

De ez nem fajta függő vannak nagyon nyugodt, nem rohanós, kedves, bújós shagya-ák és vannak ennek az ellentétei is. Alapból a fajta nagyon tüzes,temperamentumos, de távolról sem kezelhetetlenek.


2-3 nap nem lovaglás után ajánlott előtte egy kis futószárazás(mint majdnem minden lónál), de mondjuk ha azt a 2-3 napját egy karámban vagy egy legelőn töltötte akkor nem annyira lényes(mert úgyebár ott tud futkosni ha akar), viszont ha ez alatt az idő alatt istállóba volt zárva és egész nap egy helyben állt akkor annál inkább ajánlatos kicsit megmozgatni lovaglás előtt.:)

2012. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyedfüggő, de azért az arabokról nagy általánosságban el lehet mondani, hogy nem kezdőnek valók. Hihetetlenül intelligens fajta, bármit meg lehet vele csinálni, de csak megfelelő szoktatással és mivel általában egygazdásak, elsősorban a gazdájuknak dolgoznak. Pörgős és érzékeny fajta, én imádom őket, van két arabom, a heréltem - aki amúgy kezes bárány, sem emberrel, sem más lóval szemben egy rossz mozdulata nincs, de az igen tapasztalt lovas apukám vagy a 20 éve versenyző tesóm még a kötőféket sem tudják rárakni, pedig nem idegenek számára. Én meg kiballagok a legelőre, odajön és adja a fejét, hogy rakjam csak rá. Ennyire egygazdásak.

Amit feltétlenül érdemes tudni az arabról, hogy nagyon kell bele a munka, nagyon kell vele foglalkozni, akkor a csillagot lehozza az égről, de ha nincs időd naponta tisztességgel vele foglalkozni, akkor más fajtát érdemesebb választani.

Ridegtartást remekül bírja, de nem úgy, hogy fogod és ilyenkor kirakod, pláne nem egy csikót! Ha már tavasztól kinn van, maradhat télen is, nem lesz baja, de istállóhoz szokott lovat akkor sem szabad télen ridegbe rakni, ha arab.

2012. dec. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is kezdő lovas vagyok, de nagyon keményen túléltem.
2013. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A ló tanításától, előző tapasztalaitól függ. A lovarda ahol én lovagolok majdnem kizárólag csak shagya arabokat tart. 6 különböző egyedet lovagoltam, egyikük mén, aki nagyon csendes és nem rohant el soha velem, bakolni néha jókedvében szokott. Kettő ezekből herélt volt, egyikük galoppversenyen is vett részt párszor, de nem volt vele gondom (5 éve lovagolok), a másik kicsit agyasabb és ha szoros szárat kap, akkor ideges és pattog egy helyben, de ezt lazább szárral meg lehet oldani és kis előrelovaglással. A maradék három kanca. Egyikük nagyon kezes, bármilyen kezdőnek odaadnám, 7-8 éves gyerekek tanultak rajta vágtázni. A második egy idős kanca, ez az egyetlen ló, amit nem tudtam soha visszafogni, vele voltak gondjaim, szeret futni. Az utolsó pedig egy 5-6 éves fiatalabb shagya kanca, kissé ijedős természetű, de szerintem ez lassan elmúlik. Egyébként volt galoppban, de nem rohanós fajta.


A lényeg az, hogy ezt nem lehet általánosítani. Egyedtől függ, de az is igaz, hogyha egyszer arab lovad van, akkor egy alap pörgősség mindig ott lesz. :)

2013. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nekem is shagyám van, de kezdő lovasnak nem ajánlanám! ha pár napig nem ülök rá akkor utána telivér módjára oldalaz/ficánkol. engem konkrétan nem zavar, mert már 10 éve lovagolok :) szívósnak meg igen szívós! én szinte az egész évben legelőn tartom (csak a nagyon hideg vagy csapadékos napokon) zárom be a boxába.
2013. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!