Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Télen, hidegebb időben a...

Télen, hidegebb időben a lovak tényleg élénkebbek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Amire te gondolsz, az csak a látszat és jellemzően boxban tartot lovaknál fordul elő, hiszen kevesebbet vannak kint és örülnek ha végre kiszabadulnak, de ez nem a hideg számlájára írható. Amúgy ridegtartot lovak nem pörögnek jobban, nem is tehetik, mert ugye fagyott talajon figyeld meg mennyivel óvatosabban közlekednek, nyilván nehezebb terep és félti a lábát, nagy sebsesség tehát eleve kizárva.
2012. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nen csak örülnek a hónak, tavasszal a jó időnek.. ahogy elottenm leirtak...
2012. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis van köze a hideghez, nekünk mindig is ezt mondták. Ha egy meleg nyári nap után hirtelen hidegebb, borús idő volt, a legnyugodtabb ló is játszadozni kezdett, meg bepörgött. Van egy ló, rendszeresen lovagolva van, nagyon nyugodt nyáron semmit nem csinál, most jött a tél ugyan annyi lovaglással sokkal jobban felpörög.
2012. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a lovak számára sokkal kellemesebb a hideg idő, mint a meleg.
2012. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Élénkülnek télen! Egyrészről nem tudnak annyit mozogni sem,másrészről pedig valóban nem az van ,mint nyáron ,hogy inkább lankadnak.
2012. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lovam télen-nyáron ridegtartásban van, télen-nyáron ugyanúgy 3-5 alkalommal tudok menni hozzá egy héten, és ugyanúgy pörög télen is, mint nyáron. ;)
2012. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tavasszal a legélénkebbek.
2012. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!