Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom megfogni a lovamat? :O

Nem tudom megfogni a lovamat? :O

Figyelt kérdés
Mióta elkezdődött a tél olyan mint egy bolond. Mondjuk nincs lehetőség mozgatásra mert minden úszik a sártól amúgy meg minden szét van fagyva. Terepre egy olyan arabbal aki tele van az nem egy életbiztosítás, se neki se nekem. Így nem mozog. 1 hete nem voltam nála és vettem neki egy takarót. Le akartam vinni és felpróbálni de nem bírtam megfogni. Egyfolytában körbe-körbe rohangált, ha nyugodtan álltam akkor ő is megállt és elkezdett legelészni. Lehet, hogy 1 óra után meg tudtam volna fogni, de nem volt ennyi időm. Ha kaját vittem csak odanyúlt de nem hagyta, hogy megfogjam. Ezt csinálta akkor is, mikor elhoztuk magunkhoz... Úgy érzem kicsit elvesztettem a bizalmát. Meg talán tele is van. Vagy mi miatt lehet?

2012. dec. 16. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem voltál a lovadnál egy hete és még megkérdezed hogy vesztettél e a bizalmából?!

A mozgatást valamilyen szinten megértem.. de az erdei utak jók.. én ott jártatok..

2012. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Télen is ugyanúgy KELL mozgatni a lovat. Mi terepezünk, és ahol lehet ott megy a vágta a sárban is. Az, hogy nem tudod megfogni a lovad, az lehet tiszteletlenség is a részéről, vagy csak egyszerűen tele van a segge és játszani hív.
2012. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem inkább úgy tűnik fél tőlem.. :( Nem gondoltam, hogy 1 hét ilyen nagy kihagyás de most én is csak úgy tudok kimenni ha kivisznek a szüleim, ezért pedig nem ugráltathatom őket, mert van nekik is dolguk. Sajnos ahonnan vettük ott azt mondják, hogy megverte a kovács. Már olyan szépen alakult a kapcsolatunk. Ő több lóval van együtt és ők is egy kicsit golyszik voltak, de engedték, hogy megsimogassam. De az én lovam nem engedte... Amikor elmentem akkor csak úgy tudtam kimenni, hogy elmegyek közvetlen mellette. Amikor meglátta, vágtában rohant el. Nem akarom, hogy ez legyen, mert nagyon bizalom érzékeny. Az előző helyén csak egy ember tudta megfogni, ha az nem fogta meg reggel akkor senki nem tudta. Hát ezt a lovardát mező veszi körül, tele van kocsinyomokkal lyukakkal a föld. És ha ilyen állapotban meglátja a nagy szabad teret, akkor annak nagyon rossz vége lesz... ://
2012. dec. 16. 19:50
 4/13 anonim ***** válasza:
A lemozgatáshoz tudnám tanácsolni h fedelesben futószáron mozgasd le lovaglás előtt, úgy már nem lesz teljesen tele.
2012. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha a lovak meglátnak egy nagy teret, még nem biztos, hogy őrült rohanásba akarnak kezdeni. Erre leginkább az ember szoktatja rá őket. Az én lovammal ugyanúgy tudok nyugodtan ügetgetni a tágas mezőn is. Sáros pályán is lehet idomítgatni, és leginkább idomítás hiánya, ha tele van és nem bírsz vele. A 3 éves csikóm is kezelhető 1 hét kihagyás után.
2012. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lovak nagyon szeretik ezt az időjárást, általában is tele vannak, ha még mozgatni sem tudod, hát ne csodálkozz! Főleg ha arab.

Egy futószárnyi hely mindig van ahol lehet dolgozni, legalább futószárazd le.

Takarót egyáltalán látott ezelőtt életében? Lehet hogy félt tőle.

2012. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs fedelesünk. Mivel nem vagyok 18 még ezért nem tudok egyedül kimenni terepre. Viszont ilyenkor senki nem jár ki lovagolni. Lemozgatnám xD Ha meg tudnám fogni xD Látott már takarót, de nem láthatta mert csak vezetőszárral mentem be hozzá. Mert igazából majd megpróbálom valamikor még a héten kihozni hátha megbírom fogni, mert azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy személy szerint nem is nekem szólt...nem tudom.
2012. dec. 17. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy nagyon jó könyv, tegnap beleolvastam és erre a problémára is megoldást nyújt.

2012. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)) Remélem hogy segít. Mert most kaptam egy fülest, hogy verseny lesz. És ha a lovam ilyen lesz és nem bírom kihozni akkor elég nehéz lesz felkészülni.. :) Köszönöm.
2012. dec. 18. 13:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Én a melóm miatt,csak heti 2-3 alkalommal jutok ki a lovamhoz.De van,mikor 1x.A maximum állás 2 hét volt.Na akkor a biztonság kedvéért felülés előtt feltettem futószárra,de felesleges volt.Csak nézett,hogy mi van meg kell mozdulni?Pedig mén és nem is olyan öreg 9 éves,ráadásul telivér,és volt is pályán-igaz ott is azért lett leselejtezve,mert általában sereghajtó volt:-D

Szóval nagyban lófüggő,mennyire őrül meg a nem mozgástól.Volt előtte egy másik lovam is,na vele már 2 nap állás utánn nem lehetett bírni, el is adtam olyannak akinek van napi szinten ideje rá:-)

2012. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!